Zaawansowane usługi serwisu smarowniczego

    Jakie nowatorskie rozwiązania i technologie uwzględnia się w usługach outsourcingu oferowanych przez firmę?

    Firma HENNLICH jest jedną z firm, która zajmuje się outsourcingiem smarnym. Wychodząc naprzeciw potrzebom najbardziej wymagających klientów z rynku przemysłowego, oferujemy zaawansowane usługi serwisu smarowniczego, nastawione na długoterminowe przejęcie określonych zadań serwisowych od służb wewnętrznych klienta. Usługi outsourcingu obejmują projektowanie oraz montaż automatycznych systemów centralnego smarowania Lincoln wraz z usługami serwisowymi. Dysponujemy zapleczem magazynowym z częściami zamiennymi. Na oferowane produkty udzielamy gwarancji, obejmującej najczęściej okres 2 lat. Reagujemy na każde zgłoszenie awarii 24 godz./dobę. Stały rozwój technologiczny oraz różnorodność oferowanych systemów sprawia, że dla każdego problemu ze smarowaniem możemy zaproponować najtrafniejsze rozwiązanie.

    Jaki zakres usług outsourcingu oferuje firma?

    Problemy związane ze smarowaniem maszyn są bardzo powszechne i występują we wszystkich branżach przemysłowych, niezależnie od wielkości i stopnia złożoności zakładów. Oferowane przez nas usługi outsourcingu dotyczą: • wymiany oraz uzupełniania olejów i smarów w maszynach i urządzeniach, • serwisu remontowego układów smarowania, • doradztwa oraz wsparcia utrzymania ruchu zakładów, • doradztwa w zakresie smarowania i utrzymania ruchu, • projektowania systemów automatycznego i centralnego smarowania, • instalacji centralnych układów smarowania, • szkoleń z zakresu inżynierii smarowania, • serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

    Jak ocenia Pan rynek usług outsourcingu w przemyśle?

    Outsourcing jest powierzeniem zewnętrznej firmie opieki nad maszynami i urządzeniami w zakresie smarowania. Coraz częściej przyczyną wprowadzania praktyk outsourcingowych jest chęć obniżenia kosztów obsługi oraz ujednolicenie polityki i zagadnień obejmujących utylizację i gospodarkę odpadami smarnymi. Typowe działania outsourcingowe to wymiana olejów (filtracja, odwadnianie i odgazowanie), dobór olejów i smarów, nadzór smarowniczy lub montaż układów centralnego smarowania. Właściwie realizowana gospodarka smarna przynosi korzyści w postaci bezawaryjnej pracy maszyn, a co najważniejsze – ciągłość procesów produkcyjnych i bezpieczeństwo ludzi.

    Czym się kierować przy wyborze dostawcy outsourcingu dla przemysłu?

    Wybór outsourcingu utrzymania ruchu jest argumentowany przede wszystkim względami ekonomicznymi. Działy utrzymania ruchu nie chcą nabywać drogiego sprzętu diagnostycznego, niezbędnego przy wykrywaniu usterek maszyn. Kwestia ta dotyczy również specjalistycznych szkoleń, na które budżety są ograniczane. Zamawiający powinien zadbać o wybór firmy o konkretnym profilu, odpowiednich uprawnieniach i doświadczeniu w wykonywaniu przeglądów. Wiele fabryk dla zachowania wysokiego poziomu usług ogłasza przetarg na prace o określonym zakresie. W większości przypadków firma świadcząca usługi powinna korzystać z własnych narzędzi i sprzętu kontrolnego.

    Autor: Paweł Herzyk – inżynier sprzedaży układów smarowania, Lincoln