Wibrometr Fluke 805 nagrodzony przez amerykańskie stowarzyszenie projektantów przemysłowych

Industrial Designers Society of America wyróżniło wibrometr Fluke 805 w kategorii produktów komercyjnych i przemysłowych. Złożone z międzynarodowych ekspertów jury doceniło prostotę i funkcjonalność designu urządzenia.

Wibrometr Fluke 805 to przenośny, wielofunkcyjny przyrząd do analizy wibracji, który pozwala uzyskać wymierne informacje na temat działania łożysk oraz ogólnego stanu silników i innych obrotowych podzespołów. Fluke 805 mierzy:

  • Ogólny poziom drgań – zakres pomiaru: od 10 do 1 000 Hz; obsługuje czterostopniową skalę istotności dla ogólnego poziomu drgań i stanu łożysk.
  • Stan łożysk (CF+ lub Crest Factor Plus) – wykrywa szczytowe wartości odczytów wibracji łożysk kulkowych w zakresie od 4 000 Hz do 20 000 Hz i sprawdza stan łożyska na podstawie opracowanego przez producenta algorytmu.
  • Temperaturę powierzchni – czujnik na podczerwień automatycznie mierzy temperaturę powierzchni styku i wyświetla ją razem z odczytem poziomu wibracji.

Dokładność i powtarzalność wyników gwarantuje sensor końcówki pomiarowej, który ogranicza do minimum rozbieżności pomiarów wynikające z kąta ustawienia przyrządu lub siły nacisku.

Industrial Designers Society of America to najstarsza (założona w 1965 r.) i największa na świecie organizacja skupiająca specjalistów w dziedzinie projektowania użytkowego, designu i ergonomii. Od ponad 30 lat przyznaje nagrody IDEA (International Design Excellence Award) dla najlepiej zaprojektowanych produktów użytkowych. Inżynierowie z Fluke Corporation otrzymali nagrodę już drugi raz z rzędu.

Więcej informacji o nagrodzie na: www.idsa.org