Trzy kolejne firmy w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej

    W Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestują kolejne spółki. Trzy firmy o łódzkim rodowodzie zobowiązały się do stworzenia co najmniej 52 miejsc pracy. Wydatki na nowe projekty wyniosą 12 mln zł.

    Liw Care Technology Sp z o.o. producent sprzętu rehabilitacyjnego wyda co najmniej 5 mln zł na budowę zakładu na osiedlu Nowy Józefów w Podstrefie Łódź, w którym zatrudnienie znajdzie co najmniej 12 osób. W tym samym kompleksie Łódzkiej SSE firma Delia Cosmetics Distribution za ponad 5 mln złotych zbuduje fabrykę  kosmetyków. Zatrudnienie w niej znajdzie co najmniej 35 osób.

    Udało się pozyskać pierwszego inwestora w Podstrefie Brójce. Spółka cywilna Dekomal za prawie 2 mln zł zbuduje tam lakiernię, w której na początek pracę znajdzie 5 osób. Lakiernia będzie działała na rzecz istniejących w łódzkiej strefie firm z sektora AGD.

    2009 rok w Łódzkiej Specjalnej Strefie zamknął się liczbą 20 zezwoleń. Nakłady inwestycyjne wyniosły ponad 700 mln zł. Dzięki nowym projektom powstanie ponad 1300 nowych miejsc pracy, a ponad 1000 zostanie utrzymanych.