Technomark – Urządzenie do inteligentnego znakowania firmy TECHNOMARK

Firma TECHNOMARK, specjalizująca się w rozwiązaniach z zakresu śledzenia pochodzenia i trwałej identyfikacji, skonstruowała pierwsze urządzenie do inteligentnego znakowania. Ta zupełnie nowa koncepcja opiera się na innowacyjnym sterowaniu elektromagnesem, ktόry zapewnia doskonałą jakość znakowania i gwarantuje jego powtarzalność, niezależnie od kształtu znakowanego przedmiotu, stanu jego powierzchni i rodzaju materiału. Oprogramowanie IDI dostępne w dwóch różnych trybach zostało opracowane przez firmę TECHNOMARK.

IDI umożliwia inteligentne sterowanie znakowaniem dzięki zastosowaniu całkowicie nowej techniki. Odległość pomiędzy rysikiem i znakowanym elementem kontrolowana jest automatycznie poprzez sterowanie elektromagnesem, ktόre zapewnia przyłożenie idealnej siły uderzenia, niezbędnej do trwałego oznakowania bardzo wysokiej jakości.

TECHNOMARK oferuje to oprogramowanie w dwóch specjalnych trybach:

– tryb IDI marquage (znakowanie) kompensuje elektronicznie ewentualne przesunięcia pomiędzy znakowanym elementem i narzędziem znakującym. Jest to obecnie jedyne na rynku rozwiązanie umożliwiające znakowanie elementów o nieregularnych kształtach (w kształcie walca, pofałdowanych, pochylonych itp.) i nanoszenie kodów DataMatrix.

– tryb IDI maintenance (konserwacyjny) umożliwia informowanie użytkownika o odchyłce w dokładności znakowania w wyniku zużywania się sprzętu, złego ustawienia, uszkodzenia narzędzia lub złamania rysika. Rozwiązanie to świetnie nadaje się do znakowarek montowanych na automatycznych liniach produkcyjnych. Ta funkcja umożliwia właściwe zarządzanie parkiem maszyn znakujących i sygnalizuje konieczność przeprowadzenia czynności konserwacyjnych.

Firma TECHNOMARK już wcześniej zrewolucjonizowała branżę techniki znakowania, wprowadzając innowacyjną koncepcję Multi4. Jest to w pełni modułowa maszyna, występująca w 4 zupełnie różnych konfiguracjach. Jako maszyna przenośna, przeznaczona jest do znakowania detali średnich i dużych rozmiarów lub do znakowania w miejscach trudno dostępnych. Po zamocowaniu na stole warsztatowym może służyć jako urządzenie stacjonarne do znakowania małych detali. Multi4 występuje też w wersji mieszanej, a więc jednocześnie przenośnej i stacjonarnej, na potrzeby znakowania wszelkich elementów. Może także być stosowana w wersji zintegrowanej z przeznaczeniem do znakowania na automatycznej linii produkcyjnej.

Urządzenia do trwałego znakowania, projektowane i wytwarzane przez TECHNOMARK wykorzystują technologie mikroudarowe oraz technologie rysowania powierzchni i odpowiadają wymogom oraz normom wielu dziedzin działalności. Jej produkty zapewniają znakowanie szybkie, estetyczne, trwałe, a przede wszystkim ekonomiczne, stwarzają bowiem możliwość znakowania wszelkich rodzajów powierzchni poddających się odkształceniom (tworzyw sztucznych, aluminium, miedzi, brązu, mosiądzu, stali nierdzewnej i innych rodzajów stali, tytanu, drewna, szkła).

www.technomark.fr