SKF – Kamera termowizyjna TKTI 10

  SKF zaprezentowało swój najnowszy produkt do podstawowej diagnostyki w utrzymaniu ruchu, nowa kamerę termowizyjną TKTI 10.

  Urządzenie to stworzono z myślą o tych pracownikach działów utrzymania ruchu, którzy mają jedynie podstawową znajomość termografii. Pomimo niskiej ceny rekomendowanej dla końcowego użytkownika, TKTI 10 to na pewno nie zabawka. Pozwala pracownikom działów utrzymania ruchu szybko i łatwo wizualizować gorące miejsca będące oznaką problemów.

  W znanych dotychczas tańszych kamerach termowizyjnych nie było możliwości jednoczesnego wyświetlania zapisu zdjęć i obrazów termowizyjnych. Kamera TKTI 10 zapisuje zarówno obrazy widzialne jak i termiczne oraz mogą one zostać nałożone, co umożliwia łatwą identyfikację i analizę oglądanego miejsca. Kompaktowa i lekka budowa kamery sprawia, iż jest ona idealna do używania na terenie całego zakładu przemysłowego. Zintegrowana bateria pozwala na 6 godzin pracy, dając pracownikowi wystarczającą ilość czasu na wykonanie potrzebnych zdjęć i pomiarów. Szeroki zakres temperaturowy TKTI 10 powoduje, że kamera może być używana w większości aplikacji w różnych środowiskach. Aby maksymalnie ułatwić operatorowi pracę zastosowano rozwiązanie dające możliwość nagrywania komentarza głosowego do wykonywanych zdjęć. Dodatkowy notes nie będzie już więcej potrzebny.

  Dla użytkowników z dobrą znajomością termografii kamera została wyposażona w wiele przydatnych narzędzi do analizy termograficznej. Izotermy, gradienty temperatury, analiza obszaru i automatyczne wyszukiwanie najzimniejszego i najcieplejszego miejsca, możliwość wybrania dwóch kursorów na ekranie to tylko przykłady funkcji umożliwiających zaawansowaną analizę miejsca pomiaru.

  Dostarczana w komplecie z mocną torbą ochronną, TKTI 10 zawiera wszystko, co jest niezbędne do realizowania analizy termograficznej. Po wykonaniu pomiarów zdjęcia można zapisać na komputerze i przetwarzać je używając oprogramowania dostarczanego wraz z kamerą. Daje ono szereg możliwości analizy pomiarów i tworzenie profesjonalnych raportów.

  Więcej informacji o produkcie na www.skf.pl lub u Autoryzowanych Dystrybutorów SKF.