SICK – Skanery bezpieczeństwa z zasięgiem do 3m

Oferta firmy SICK została poszerzona o nowe wersje laserowych skanerów bezpieczeństwa. Wcześniej dostępne były wersje w dużej obudowie S3000 o zasięgu 4 m/5,5 m/7 m, oraz mniejszej S300 i S300 Mini, których zasięg pola ochronnego został powiększony do 3 m.

Skanery bezpieczeństwa doskonale nadają się do zabezpieczania obszaru niebezpiecznego przed maszyną. W takich aplikacjach często zastępują maty bezpieczeństwa. Cechują się znacznie większą niezawodnością i są łatwiejsze w instalacji, co sprawia, że są bardziej ekonomiczne. Pole ochronne można dowolnie kształtować, dzięki czemu można je łatwo przenosić z maszyną. Dodatkowe pola ostrzegawcze zmniejszają liczbę przypadkowych zatrzymań i poprawia wydajność pracy.

Skanery stosuje się również do nadzorowania drogi przed wszelkiego rodzaju pojazdami. Zwiększony zasięg umożliwia stosowanie go na jeszcze większych pojazdach – szerszych i o dłuższej drodze zatrzymania. Skanery są jedynym urządzeniem, które umożliwia pewne wykrycie i bezpieczne zatrzymanie pojazdu przed człowiekiem.

Aktualnie we wszystkich wersjach skanerów dostępne są dwa dodatkowe pola ochronne o zasięgu do 8 m.

Skanery laserowe spełniają wymagania PL d, Kat. 3 wg EN ISO 13849-1.

www.sick.pl