RS Components podpisując umowę o globalną dystrybucję z HellermannTyton powiększa swoją ofertę systemów zarządzania kablami

  Zacieśnienie kooperacji między firmami obejmuje w szczególności rozszerzenie globalnej współpracy, inwestycję w asortyment oraz zwiększenie dostępności produktów online.

  RS Components (RS), marka handlowa firmy Electrocomponents plc (LSE:ECM), dystrybutora z zakresu elektroniki, automatyki i utrzymania ruchu, ogłosiła dzisiaj podpisanie umowy o globalną dystrybucję z firmą HellermannTyton, producentem systemów do zarządzania kablami –produktów do ich mocowania, identyfikacji i zabezpieczenia oraz elementów połączeniowych.

  Umowa stanowi zacieśnienie strategicznej współpracy pomiędzy firmami, jak również jej rozszerzenie na rynki Azji i Pacyfiku.

  Rozbudowane portfolio akcesoriów kablowych HellermannTyton dostępne w RS obejmuje: opaski kablowe, rurki termokurczliwe, znaczniki i etykiety przemysłowe, systemy zabezpieczeń kabli, złącza kablowe oraz taśmy izolacyjne. Produkty przeznaczone głównie dla sektorów elektronicznych mogą być także użytkowane w różnorodnych aplikacjach z zakresu techniki pomiarowej.

  W ramach nowej umowy RS wesprze także rozwój firmy HellermannTyton poprzez zwiększenie w swojej ofercie najlepiej sprzedających się produktów tego producenta. Dzięki zakupieniu produktów HellermannTyton przez stronę internetową RS Klienci skorzystają również na łatwym dostępie online do przydatnych informacji i danych technicznych oraz instruktażowych filmów wideo.

  „RS jest naszym głównym partnerem dystrybucyjnym w Europie, a nowa umowa o globalnym zasięgu pozwoli nam jeszcze bardziej rozszerzyć i wzmocnić współpracę, aby zaspokoić większy popyt na systemy zarządzania kablami i zwiększyć naszą sprzedaż na całym świecie”, oświadczył Marc Ortmann, menedżer ds. dystrybucji w firmie HellermannTyton.

  „HellermannTyton jest strategicznym dostawcą akcesoriów kablowych spełniających podstawowe zapotrzebowania klientów”, stwierdził Valerie Ramon, dyrektor ds. sprzedaży globalnej produktów elektrycznych i aparatury kontrolno-pomiarowej w RS Components. „Rozszerzenie współpracy z HellermannTyton na poziomie globalnym zapewni jeszcze większy rozwój obydwu firm”.