Rosną szanse na hinduską inwestycję za 200 mln euro

    Apollo Tyres, producent opon z Indii, zajmujący 15. miejsce na świecie w rankingach, szuka miejsce pod fabrykę za 200 mln euro, w której zatrudni 800 osób. To może być największa inwestycja zagraniczna ogłoszona w tym roku – stwierdza “Puls Biznesu”.

    Jak twierdzi źródło “PB”, ma to być zakład opon do ciężarówek, a firma chce ubiegać się o grant rządowy i zwolnienia podatkowe w specjalnej strefie ekonomicznej (SSE). W Polsce rozpatrywane są lokalizacje na terenie Legnickiej lub Katowickiej SSE – stwierdza źródło.

    Szefostwo obu SSE zgodnie nie komentuje sprawy; również biuro prasowe Apollo Tyres nie odpowiedziało na pytania o polskie plany. To, że takie są, potwierdza prezes Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych Sławomir Majman.

    Czekamy na ostateczne stanowisko Apollo Tyres. Obu stronom zależy na jak najszybszej decyzji. Polska oferta jest bardzo dobra ze względu na infrastrukturę i stabilność ekonomiczną, której nie gwarantują inne rozpatrywane miejsca, a także kapitał ludzki, tak ważny przy tym dużym projekcie – mówi.

    www.onet.pl