Rolls-Royce w Polsce?

    Tognum, pośrednio kontrolowany przez Daimlera i Rolls-Royce’a, zbuduje fabrykę silników, gdzie pracę znajdzie 300 osób – ujawnia “Puls Biznesu”.

    Jedna z czołowych niemieckich firm przemysłu maszynowego ogłosi w czwartek decyzję o inwestycji w okolicach Szczecina – wynika z zaproszenia z Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ).

    Z ustaleń “Pulsu Biznesu” wynika, że chodzi o inwestycję, w której pośrednio uczestniczą niemiecki koncern Daimler i brytyjski Rolls-Royce. Obie firmym poprzez Engine Holdings mają większościowy pakiet giełdowego Tognum. To niemiecki producent silników do maszyn, którego kluczowa marka to MTU. W marcu ubiegłego roku Tognum zapowiedział, że rozbuduje fabrykę we Friedrichshafen i zbuduje nowy zakład w Europie Wschodniej.

    Firma zatrudni na początek 300 osób. Stargard Szczeciński wygrał rywalizację z dwiema innymi miejscowościami: w Zielonej Górze i Schwedt we wschodnich Niemczech. Zakład Tognum powstanie na terenach objętych Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną.

    www.onet.pl