Remak-Rozruch wybuduje odazotowanie w Elektrowni Turów

    Remak-Rozruch podpisał kontrakt na dostawę i montaż instalacji do ograniczenia emisji tlenków azotu na blokach nr 4, 5 i 6 w Elektrowni Turów.

    Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż instalacji deNOx według technologii SNCR (niekatalitycznej) dla kotłów OE700 zainstalowanych na blokach nr 4, 5, 6. Instalacja ma zapewnić redukcję emisji NOx do wartości średnio-dobowej nieprzekraczającej 200 mg/m3u.

    Jak poinformowała portal wnp.pl Iwona Paziak, rzecznik PGE GiEK, wartość kontraktu Remaku-Rozruch wynosi 30,38 mln zł brutto. Budżet inwestora opiewał na 19,68 mln zł brutto. Remak-Rozruch był jedynym oferentem w tym przetargu. Termin realizacji wynosi 18 miesięcy.

    Zadanie ma być realizowane w formule „pod klucz”, tzn. obejmującej projektowanie, dostawę, montaż, uruchomienie, przekazanie do eksploatacji, instruktaż obsługi dla personelu zamawiającego i serwis w okresie gwarancyjnym.

    – Jest to już kolejna umowa po niedawno zrealizowanym kontrakcie dla bloków nr 1, 2 i 3 na „Dostawę instalacji do ograniczania emisji tlenków azotu” w Elektrowni Turów. Tym samym wszystkie, obecnie pracujące w Elektrowni bloki będą posiadały niekatalityczną instalację Rotamix do redukcji tlenków azotu wykonaną przez zespół Remak-Rozruch S.A. oraz RRTec sp. z o.o. – podał natomiast Remak-Rozruch.

    Przedsiębiorstwo Inwestycyjno-Remontowe Energetyki i Przemysłu Remak-Rozruch powstało w Opolu w 1992 r. Spółka zajmuje się m.in. modernizacjami w energetyce i przemyśle, montażem mechanicznym i elektrycznym oraz AKPiA.

    Akcjonariat Remaku-Rozruch pozostaje rozdrobniony pomiędzy osoby prywatne. Jedynym akcjonariuszem instytucjonalnym jest giełdowy Remak, który posiada nieco ponad 12 proc. spółki.

    We wrześniu 2013 r. Remak-Rozruch poinformował o sfinalizowaniu transakcji przejęcia Nalco Mobotec Polska (obecnie RRTec). Wraz z jej przejęciem spółka pozyskała wyłączne prawo do stosowania technologii ROFA i Rotamix na terenie Polski i 22 krajów południowej i wschodniej Europy.

    Źródło: www.wnp.pl