Produkcja 4.0 bez przestojów? To możliwe z ERP i MES. Więcej na warsztatach Streamsoft

System ERP to przede wszystkim pełna kontrola nad zleceniami. Oprogramowanie MES – informacje z maszyn w czasie rzeczywistym. Razem pozwalają w pełni optymalizować produkcję w dobie rewolucji przemysłowej 4.0. Szczegóły? Już w marcu na bezpłatnych warsztatach „Informatyka w Produkcji”! 

Więcej o warsztatach

System ERP dobry dla produkcji

Znanym systemem ERP szeroko wykorzystywanym w branży produkcyjnej jest Streamsoft Prestiż, który wyróżnia się rozbudowanym modułem Zarządzania Produkcją. Szczególnie popularny jest on w MŚP, co potwierdza ponad 350 wdrożeń w firmach produkcyjnych w tym sektorze.

Istotną jego zaletą są szerokie możliwość współpracy z urządzeniami użytkowanymi na produkcji (np. panele dotykowe, kolektory danych, skanery kodów kreskowych, wagi elektroniczne, tablety, smartfony).

Streamsoft Prestiż i oprogramowanie GOLEM OEE

Duże znaczenie dla branży produkcyjnej ma możliwość integracji ERP z oprogramowaniem typu MES.

Streamsoft Prestiż współpracuje tu m.in. z MES Golem OEE, służącym m.in. do bieżącej kontroli efektywności wykorzystania maszyn na produkcji. W jaki sposób to przebiega? Po przypisaniu konkretnych zasobów do operacji w zleceniu produkcyjnym w procesie harmonogramowania szczegółowego, następuje przekazanie takiego zlecenia, wraz z informacją o przypisanych zasobach, do programu MES.

Integracja na Panelu Produkcyjnym

W celu uniknięcia potrzeby wyświetlania zlecenia osobno – w Streamsoft Prestiż i programie GOLEM, stworzono integrację na panelu produkcyjnym. Umożliwia ona automatyczne przekazywanie informacji o pracy wykonywanej w ramach danego zlecenia oraz o statusie maszyny z panelu Streamsoft Prestiż do oprogramowania GOLEM.

Integracja taka przebiega wielopoziomowo – dla zasobów produkcyjnych, przyczyn przestojów, produktów oraz braków powstałych w kontekście zlecenia. Takie podejście pozwala uniknąć podwójnej pracy operatora, automatyzować zbieranie danych z produkcji wraz z bieżącą kontrolą wskaźników OEE.

Poznaj szczegóły na warsztatach Streamsoft!

Jak wygląda taki panel? Jak wdrożyć rozwiązanie, a następnie je obsłużyć? Specjaliści Streamsoft wiedzą i to! Tak więc, jeśli zadałeś sobie te pytania – mamy rozwiązanie:

1 -> Przyjdź na warsztaty Streamsoft „Informatyka w Produkcji”

2 -> Poznaj opcje odpowiednie dla konkretnego przedsiębiorstwa

Właśnie te dwa kroki dzielą Twoją firmę od wydajnej produkcji!

Więcej o warsztatach

Inne pytania o Zarządzanie Produkcją?

To nie wszystko? Masz kolejne pytania z zakresu zarządzania produkcją? Dobrze się składa, bo poza omówieniem rozwiązania ERP-MES, podczas warsztatów Streamsoft podejmie szeroką dyskusję. W tematyce m.in.:

  • zarządzanie procesem produkcji, w tym tworzenie technologii
  • techniki harmonogramowania oraz rozliczania zleceń produkcyjnych
  • kontrola jakości w procesie produkcyjnym
  • sposób obsługi procesu zakupów z wykorzystaniem modułu Logistyka
  • modele licencjonowania i finansowania ERP

Dlaczego warto wziąć udział?

Specjaliści Streamsoft spotykają się z kadrą zarządzającą produkcją w firmach różnych branż już od 10 lat. W warsztatach wzięło udział dotychczas ponad 3 tys. osób. Stąd organizatorzy są na bieżąco z wątpliwościami i zmaganiami branży produkcyjnej i mogą co edycję tworzyć i prezentować nową tematykę związaną z informatyzacją zarządzania obszarem produkcji.

Udział bezpłatny! Zapisz się!

Streamsoft odwiedza największe regiony gospodarcze w Polsce, prezentując w wybranych miastach wiedzę i doświadczenie. Kalendarz na wiosnę:

  • Olsztyn, Białystok, Warszawa (17, 18, 19 marca)
  • Kraków, Katowice, Wrocław (24, 25, 26 marca)
  • Gdynia, Toruń, Poznań (7, 8, 9 marca)

Formularz zgłoszeniowy tutaj: https://www.streamsoft.pl/warsztaty-dla-firm-produkcyjnych/wiosna-2020/