Polskie technologie środowiskowe pojadą do Korei Płd.

    Trwają negocjacje polsko-koreańskiego porozumienia „Memorandum of Understanding” w sprawie nawiązania współpracy w dziedzinie ochrony środowiska pomiędzy państwami. Zdaniem Ministerstwa Środowiska, jego podpisanie może przyczynić się do transferu innowacyjnych technologii środowiskowych do Korei Południowej.

    Jak tłumaczy MŚ, Korea Południowa jest przykładem państwa zaangażowanego w proces budowy zielonej gospodarki. Proekologiczna polityka jest jednym z priorytetów rządu na najbliższe lata. Wraz z postępem gospodarczym rząd koreański przykłada szczególnie dużo uwagi do ochrony wód. Także ze względu na brak dostępu do paliw kopalnych, w Korei Południowej ważny jest rozwój technologii umożliwiających wytwarzanie energii z odpadów oraz biomasy.

    – Polska posiada wiele innowacyjnych technologii środowiskowych stosowanych z powodzeniem na międzynarodowych rynkach, czego dowodem jest m.in. sukces firm działającym w ramach GreenEvo. Jesteśmy gotowi, by dzielić się tymi rozwiązaniami oraz naszą wiedzą i doświadczeniem z krajami, które zmagają się z problemami w obszarze środowiska – powiedziała Beata Jaczewska, wiceminister środowiska, cytowana w komunikacie MŚ.

    W celu intensyfikacji współpracy polsko-koreańskiej MŚ rozważa możliwość realizacji misji handlowej z firmami działającymi w ramach projektu Green Evo – Akcelerator Zielonych Technologii do Korei Południowej.