Pittsburgh Glass Works zbuduje w Polsce fabrykę

    Pittsburgh Glass Works zakupił 22,6 ha działkę inwestycyjną na terenie średzkiej części kompleksu inwestycyjnego “Środa Śląska-Miękinia” włączonego w granice Legnickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Jest to pierwszy inwestor, który zdecydował się na zaangażowanie w tej podstrefie, jakkolwiek nie ostatni, zgodnie z zapowiedziami amerykańskiego koncernu. Wkrótce na terenie Środy Ślaskiej pojawią się kolejne firmy współpracujące z PGW.

    Lokalizacja okazała się idealnie spełniać wymogi inwestora, który zwiedził dziesiątki terenów inwestycyjnych w wielu krajach Europy. Wybór miejsca inwestycji podyktowany był nie tylko względami technicznymi, takimi jak położenie logistyczne czy dostęp do mediów i wykształconej kadry – co zapewniały także inne lokalizacje – ale również pozytywnym, pełnym zaangażowania podejściem do inwestycji władz i instytucji uczestniczących w projekcie oraz samego społeczeństwa.

    Inwestycja w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej jest pierwszym od wielu lat przedsięwzięciem tego typu zrealizowanym przez koncern. Spółka należy do grupy PGW działającej na rynku globalnym, będącej wiodącym producentem i dostawcą szyb samochodowych dla czołowych firm motoryzacyjnych świata.

    Podstawowym celem PGW w LSSE jest utworzenie nowego zakładu produkcyjnego na terenie Podstrefy Środa Śląska i uruchomienie innowacyjnej linii technologicznej w zakresie produkcji szyb samochodowych. Poza działalnością produkcyjną, inwestor zamierza uruchomić dział badawczo-rozwojowy, który we współpracy z polską jednostką naukową, będzie zapewniał potencjał do dalszego rozwoju produktów i technologii.

    Zgodnie z zezwoleniem, PGW planuje poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie co najmniej 173,8 mln zł oraz zatrudnienie co najmniej 151 osób. Inwestycja już się rozpoczęła. Uroczystość z okazji wmurowania kamienia węgielnego odbędzie się jeszcze jesienią br., natomiast uruchomienie fabryki przewiduje się na wiosnę 2012 r.