piCLASSIC – 40% większa efektywność niż rotacyjne pompy łopatkowe

piCLASSIC są zmodernizowanymi pompami próżniowymi Piab zbudowanymi w oparciu o technologię COAX®. Nadają się do szerokiej gamy aplikacji o dużej mocy. Pomimo swoich niewielkich rozmiarów i niskiej wagi, pompy piCLASSIC cechuje większa efektywność niż w poprzednich pomp o tej samej klasie wielkości.

Dzięki wysokiemu wstępnemu przepływowi nie ma potrzeby stosowania kosztownych zbiorników próżniowych i zaworów podciśnieniowych, które zazwyczaj są nieodzowne w maszynach zasilanych rotacyjnymi pompami łopatkowymi pracujących z wysokimi prędkościami. Dzięki zasilaniu sprężonym powietrzem, pompy piCLASSIC jest łatwo wyłączać/włączać. Oszczędza to energię w operacjach, które wymagają tylko próżni sporadycznie.

 

“piCLASSIC wykorzystując zalety technologii COAX® w porównaniu z tradycyjnymi wielostopniowymi eżektorami zapewniają o 70% większy przepływ podciśnienia niż poprzednie konstrukcje” – powiedział Jan Schieche, Global Product Manager Pompy i Akcesoria, Piab.

piCLASSIC pozwala na wybór trzech specjalnych opcji, aby zapewnić optymalną wydajność dostosowaną do konkretnego zastosowania:

  • Xi – Najlepszy przepływ podciśnienia z maksymalną głębokością próżni na poziomie około 95%. Nadaje się do w aplikacjach szczelnych, gdy wymagany jest wysoki poziom podciśnienia.
  • Si – Duże przepływy podciśnienia przy niskich i średnich poziomach próżni. Zalecane do zastosowań w których wycieki są istotnym czynnikiem np.: w przemyśle opakowaniowym, gdzie wymagane są eżektory o dużym przepływie aby umożliwić niezawodne chwytanie, podnoszenie i przenoszenie.
  • Pi – Niskie ciśnienie zasilania 45psi. Nadają się do fabryk, w których występuje stosunkowo niskie lub fluktuujące ciśnienie zasilania. Mogą współpracować z innymi komponentami pneumatycznymi zainstalowanymi w maszynach, które wrażliwe są na wysokie ciśnienie zasilania.

Pompy piCLASSIC dzięki niskiemu ciężarowi i nowej, modułowej budowie pozwala użytkownikowi w prosty sposób zwiększyć wydajność pompy przez dodanie wkładów (maksymalnie do 6). piCLASSIC posiadają szereg funkcji, które są czynią ogromną przewagę nad tradycyjnymi rotacyjnymi pompami próżniowymi. piCLASSIC mogą być instalowane w pobliżu punktu ssania, co znacznie zmniejsza koszty energii. Posiadają tylko kilka ruchomych części, więc praktycznie nie wymagają obsługi i napraw oraz nie generują kosztów przestojów. Nowa obudowa jest łatwa do demontażu i czyszczenia.

Pompy piCLASSIC dostępne są również z funkcją oszczędzania energii dla systemów szczelnych.

Więcej informacji: www.piab.pl