Phoenix Contact: Bezprzewodowy System Radioline

    Bezprzewodowy system Radioline firmy Phoenix Contact otrzymał w 2013 r. certyfikat zgodności z międzynarodowymi normami ATEX i IECEx. Oznacza to, że może być stosowany w każdym obszarze strefy 2., podlegającej zagrożeniu wybuchem gazu. Ten system komunikacji bezprzewodowej jest szczególnie dobrze przystosowany do pracy w rozległych obszarach i sieciach. Jest często stosowany w rafineriach (np. zbiornikach paliwa), elektrowniach, oczyszczalniach ścieków, obiektach portowych i innych obszarach zagrożonych wybuchem.

    Adresowanie systemu radiowego nie wymaga dodatkowego programowania. Wszystko, co potrzebne do przesłania sygnału, to obrót radełkowym pokrętłem na urządzeniu. Analogowe i cyfrowe moduły rozszerzeń I/O mogą być od siebie odseparowane (sygnały) oraz mają możliwość rozbudowy i wymiany podczas pracy (hot-swap).

    Technologia Trusted Wireless 2.0 umożliwia niezawodną transmisję danych szeregowych i sygnałów I/O na odległości przekraczające kilka kilometrów. Sieci meshowe (samouzdrawiające się) mogą się składać z maksymalnie 250 stacji. Rozbudowa do takiej liczby jest bardzo prosta.

    Więcej informacji