Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Zarządzanie prognozowanym utrzymaniem ruchu (PUR)

-- środa, 01 wrzesień 2004

 Szkolenie technologiczne oraz doskonalenie relacji interpersonalnych

Technologia stosowana w działaniach utrzymania ruchu wymaga zatrudnienia osób, które nie tylko posiadają wiedzę techniczną, lecz również umiejętność pracy w zespole.

Rozwijanie umiejętności pracy w zespole może obejmować szkolenie ogólne (ang. diversity training), szkolenie z budowania zespołu (ang. team building training) oraz rozwoju osobistego (ang. personal development training), takie jak umiejętności trenerskie (coaching), zarządzania czasem (ang. time management skills) itd. Takie szkolenia w firmie umożliwiają holistycznie spojrzeć pracownikom na doskonalenie pracy całego przedsiębiorstwa, nie zaś tylko swojego działu. Te szkolenia pomagają pracownikom połączyć ich funkcje z celami firmy. Podstawową sprawą jest kwestia utrzymania ruchu w przedsiębiorstwie. Konieczne jest dokonanie oceny podstawowych umiejętności personelu działu utrzymania ruchu, ponieważ – jak wykazano w opracowaniach – ponad 50% wszystkich awarii sprzętu spowodowanych jest brakiem podstawowych umiejętności konserwacji. Kiedy zostaną one już zapewnione, wówczas można określić i wdrożyć nowy, wyższy poziom zaawansowanych technologii (takich jak PUR).

Wraz ze wzrostem umiejętności utrzymania ruchu w przedsiębiorstwie, uwaga koncentruje się na dziale eksploatacyjnym. Niezwykle istotna jest również ocena umiejętności pracowników w zakresie podstaw konserwacji maszyn, przy których pracują. Chociaż to szkolenie nie jest tak szczegółowe, jak w przypadku personelu utrzymania ruchu, to jednak należy traktować je poważnie i zapewnić znajomość podstaw konserwacji oraz jej prawidłowego zastosowania w praktyce.

Zaangażowanie w działania

Działy operacyjne, produkcyjne oraz maszynowe przejmują wyposażenie w takim zakresie, w jakim będą one chętne do wspierania wysiłków działów utrzymania ruchu i technicznych. Zaangażowanie w poszczególnych przedsiębiorstwach jest różne, jednak zazwyczaj obejmuje ono:

  • kontrolę urządzeń przed ich uruchomieniem;
  • dostrzeganie konieczności przeprowadzenia konserwacji;
  • rejestrację danych dotyczących awarii lub nieprawidłowego działania urządzeń;
  • przeprowadzanie niektórych podstawowych czynności serwisowych (np. smarowania);
  • okresową regulacja sprzętu;
  • czynności konserwacyjne (wspierane przez dział utrzymania ruchu).

Autor: Terry Wireman, analityk przemysłowy w firmie Genesis Solutions USA


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce