Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Zarobki pracowników działów utrzymania ruchu

-- poniedziałek, 01 maj 2006

 Najwięcej osób, które odpowiedziały na naszą ankietę, pracuje w firmach związanych z przemysłem lekkim i połowa z nich zarabia od 2000 – 2900 złotych. Respondenci reprezentujący branże celulozowo- papierniczą, farmaceutyczną   rafineryjno-petrochemiczną zadeklarowali, że ich zarobki zaczynają się od 2000 zł, czyli nikt nie zarabia od 1000 – 1900 złotych. Najwyższe płace są w branży energetycznej, w tej właśnie branży najwięcej jest wskazań na zarobki powyżej 10 000 złotych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zdecydowana większość naszych respondentów to specjaliści ds. utrzymania ruchu i ich pensje są rozłożone dosyć równomiernie, choć żaden z nich nie zarabia powyżej 10 000 złotych. Najwyższe zarobki mają nasi czytelnicy na stanowisku Project Manager, większość z nich zarabia w granicach 5000 – 9999 złotych. Zarobki powyżej 10 000 złotych ma połowa kadry zarządzającej (prezesi, członkowie zarządu, właściciele), biorącej udział w naszej ankiecie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wynagrodzenie zwiększa się wraz ze stażem pracy. Najwyższe płace mają respondenci, których staż pracy jest dłuższy niż 30 lat, ponad połowa z nich to osoby zarabiające powyżej 5000 złotych. Prawie połowa osób, które pracują mniej niż rok, zarabia do 1999 złotych.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Im niższe wykształcenie naszych czytelników, tym mniejsze są ich płace, czyli sprawdza się zasada, że należy doskonalić swoje umiejętności. Około 40% osób z wykształceniem średnim ma najniższe zarobki (1000 – 1999 złotych). Zarobki powyżej 10 000 złotych mają po równo respondenci z wykształceniem wyższym inżynierskim, wyższym magisterskim i podyplomowym. Wszystkie osoby z wykształceniem podyplomowym zarabiają powyżej 2000 złotych.


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce