Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Współpraca FDT i EDDL

-- sobota, 01 marzec 2008

Rozwój protokołów przesyłu danych rodzi nadzieję na redukcję kosztów i zwiększenie efektywności zarówno w przemyśle chemicznym, jak i w innych gałęziach przemysłu. Jednakże nawet najlepsi specjaliści zajmujący się konfiguracją protokołów w tych fabrykach mają problemy z konfiguracją, obsługą i utrzymaniem systemów i urządzeń. Pojawiły się dwie technologie, które pomagają likwidować potencjalne bariery przy wyborze protokołu: EDDL (Electronic Device Description Language) i FDT (Field Device Tool).

Rys. 1. Oprogramowanie zarządzające urządzeniami łączy technologie FDT, DTM i EDDL

EDDL i FDT są błędnie postrzegane jako dwie rywalizujące technologie, z których jedna w końcu stanie się dominującą. W rzeczywistości EDDL i FDT są technologiami uzupełniającymi się wzajemnie, które mogą współpracować w celu znacznego uproszczenia nadzoru i zasilania urządzeń w czasie ich żywotności.

Z technicznego punktu widzenia EDDL i FDT bardzo się różnią. Pierwsza stanowi język opisujący parametry urządzenia, natomiast druga jest inteligentnym interfejsem, który upraszcza integrację oprogramowania Windows z systemami nadzoru. Powstają nieporozumienia, ponieważ zarówno EDDL i FDT mogą być wykorzystane w celu wdrożenia interfejsów użytkownika, które – patrząc na to powierzchownie – mają podobne właściwości. Niektórzy zagorzali zwolennicy tych dwóch technologii przejawiają zbyt duży entuzjazm, twierdząc, że ich technologia zaspokoi wszystkie potrzeby użytkownika.

Autor: Krzysztof Jaroszewski


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce