Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Wózki podnośnikowe w transporcie poziomym

-- czwartek, 01 listopad 2007

Właściwy dobór parametrów wózków to nie tylko udźwig. Warto zawsze przeprowadzić jazdę próbną. Choć nie zawsze opinia operatora musi być wiążąca (np. kwestia przyzwyczajeń, obycia się z nowym osprzętem), to warto brać ją pod uwagę. Po zakupie pozostaje kwestia właściwej eksploatacji. Należy zwracać uwagę na, wydawałoby się, najtrwalsze elementy, np. na stopień zużycia grubości wideł. Zużycie wideł poniżej 10% wartości nominalnej to zmniejszenie udźwigu wózka aż o 20%! Pęknięcia powierzchni i rysy można wykorzystywać, przy użyciu odpowiedniego środka barwiącego, do oceny głębokości pęknięć. Użytkowanie uszkodzonych wideł może zagrażać zdrowiu i życiu pracowników oraz właściwemu funkcjonowaniu wózka widłowego. Kupując wózek, trzeba też pamiętać, że do obsługi niektórych z nich konieczne jest posiadanie stosownych uprawnień. Wózki podnośnikowe z podnoszeniem elektrycznym i czołowe wymagają zgłoszenia do UDT. Zgłoszenia takiego dokonuje użytkownik, ale wielu sprzedawców oferuje swoje usługi w zakresie przygotowania wózków do odbioru UDT. Warto też o to zapytać.

UR


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce