Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Tesla biegnie jak antylopa goniona przez głodne lwy z Detroit, Wolfsburga, Monachium, Stuttgartu i Toyota City

-- poniedziałek, 11 czerwiec 2018

Tomasz Król, dyrektor zarządzający w Instytucie Doskonalenia Produkcji:

Jestem fanem poczynań Elona Muska. Uważam, że to, co robi z Teslą, kompletnie rewolucjonizuje rynek samochodów. Sposób sprzedaży, serwisowania, konfiguracji, aktualizacji wyposażenia i parametrów, a także konstrukcja samochodu obalają wszelkie stereotypy funkcjonujące w tej skostniałej branży. To, że ludzie czekają w niewyobrażalnie długich kolejkach na samochody Tesli, podczas gdy od ręki mogą kupić lepsze auta innych producentów, świadczy o tym, że użytkownicy są gotowi na zmianę paradygmatu. Dlaczego więc idzie tak opornie? Sądzę, że presja wielkich graczy na zachowanie status quo jest tak ogromna, że Tesla zewsząd napotyka przeszkody. Jest takie amerykańskie powiedzenie „Pionierów poznaje się po strzałach w plecach”. Zatem Musk ma tych strzał wbity cały kołczan. Jako pionier pokonuje przeciwności niczym superbohater bajki Pixara. Testuje nowe możliwości, wkracza na grunt, na którym nikt nigdy nie postawił nogi, a zbudzone lwy motoryzacji rozwierają paszcze, wydobywając potężny ryk, słyszalny coraz głośniej we Fremont. Technicznie – można było zbudować lepszą sieć dostawców, przygotować się lepiej sprzętowo (fabryka we Fremont ma ponad 30 lat). Ojcowie wiedzą takie rzeczy przy kolejnych dzieciach. Przy pierwszym się po prostu uczą. Gdy dziecko rośnie, nie ma czasu na myślenie. Jest czas na działanie. O błędach Elona Muska będzie można powiedzieć więcej za kilka lat. Teraz Tesla biegnie jak antylopa goniona przez głodne lwy z Detroit, Wolfsburga, Monachium, Stuttgartu i Toyota City. Czy zdoła zmylić trop i złapać oddech?


Podobne artykuły
 Prześwietlamy fabrykę Tesli - 11-06-18 11:34

Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce