Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Sprężarki w zakładach produkcyjnych

-- niedziela, 20 grudzień 2009

W opiniach o jakości dostępnych na rynku sprężarek i obsłudze serwisowej przeważały opinie, że choć jakość markowych sprężarek jest wysoka, to serwis też dobry, ale drogi. Jak czytamy w jednej z opinii: „jeżeli chodzi o sprężarki śrubowe, to jest w czym wybierać, a przedstawiciele firm produkujących sprężarki potrafią dobrać dla każdego potencjalnego klienta sprężarkę, która spełni jego oczekiwania. Serwis jest bez zastrzeżeń, z wyjątkiem cen za świadczoną usługę”. W innej czytamy – „serwis w 100 procentach za drogi – robimy wymianę filtrów, oleju i separatorów we własnym zakresie i wychodzi trzy razy taniej (1000 zł, a 3000 zł za sprężarkę co 2000 godzin to spora oszczędność”.

Były też takie opinie, że obsługa serwisowa jest niestety coraz gorszej jakości, nawet w markowych firmach, czy „przed sprzedażą firma jest bardzo elastyczna, miła i zaangażowana, po sprzedaży w większości przypadków umywa ręce”. Choć powinno być wręcz przeciwnie, to niektórzy z odpowiadających w naszej ankiecie uważają, że nowsze modele sprężarek są bardziej awaryjne od starszych. Taka opinia może wynikać z tego, że nowe sprężarki mają też bardziej restrykcyjne wymagania w stosunku do obsługi, materiałów eksploatacyjnych itp. Należy się zgodzić z jedną z opinii, że jakość produktu zależy od jego ceny i choć w firmie korzysta się ze sprężarek o podstawowym profilu, rozbudowane zostały o system filtrów dla bezpieczeństwa elektroniki. Czy też takiej – wysokiej jakości system uzdatniania powietrza od wyspecjalizowanego dostawcy i zapewnienie właściwej obsługi serwisowej gwarantuje bardzo wysoką bezawaryjność i niskie koszty eksploatacyjne.

Autor: Bohdan Szafrański


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce