Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Sprężanie pod kontrolą - Polski rynek sprężarek

-- sobota, 09 październik 2010

Współpraca z dostawcami
68% ankietowanych użytkowników sprężarek przez magazyn „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych” ocenia pozytywnie współpracę z dostawcami. Są bardzo zadowoleni ze świadczonych przez nich szybkich i niedrogich usług, rabatów cenowych na części eksploatacyjne i zamienne, wszechstronnej pomocy, konsultacji technicznej „na telefon”, stałego i dostępnego serwisu, szybkiej reakcji na problem, a także okresowych przeglądów.

Negatywną opinię o kontaktach z dostawcą ma natomiast tylko 11% użytkowników. Co im się nie podoba we współpracy? Brak serwisu, a jeśli już jest, to drogi i bardzo długo się na niego oczekuje. Zdarza się też tak, że wcale nie reaguje on na wezwania klienta. Ankietowani spotkali się również z zupełnym brakiem elastyczności ze strony serwisu, który planuje przeglądy w środku tygodnia roboczego. Według nich wezwanie techników na prace w weekend jest niemalże niemożliwe.

Sprężarki na wynajem
W ankiecie poruszyliśmy również temat wynajmu i outsourcingu sprężarek. Praktycznie wszyscy ankietowani użytkownicy zadeklarowali, że nie stosują tego typu praktyki. Jest to spowodowane tym, że w ogóle nie mają zapotrzebowania na tego typu usługi – zakłady mają własne sprężarki i służby utrzymania ruchu. Również wpływ na taką sytuację mają zbyt wysokie koszty outsourcingu.

Nieliczne firmy, które zdecydowały się na wynajem i outsourcing sprężarek, zrobiły to ze względu na generalny remont posiadanych sprężarek, specjalistyczny serwis, duży koszt zakupu nowych urządzeń, a także dlatego, że nie mają służb utrzymania ruchu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim producentom, dystrybutorom i czytelnikom magazynu „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych”, którzy wzięli udział w ankiecie. Zapraszamy do współpracy przy kolejnych raportach rynkowych.

 

Sprężarki bardzo przydatne w procesach produkcyjnych
Magdalena Andrzejuk, specjalista ds. marketingu, Keaser Kompressoren

Sprężarki mają szerokie zastosowanie w różnorodnych procesach produkcyjnych, w których nośnikiem energii jest sprężone powietrze. Sprężone powietrze wytwarzane przez sprężarki stacjonarne stosowane jest niemal we wszystkich gałęziach produkcji przemysłowej. Na szczególne uwzględnienie zasługuje przede wszystkim branża chemiczna, energetyczna, farmaceutyczna, drzewna, odlewnicza, tworzyw sztucznych, spożywcza, papiernicza, odzieżowa, metalowa, jak również inżynieria środowiska, przemysł samochodowy oraz rolnictwo. Niezwykle trudno przedstawić wszystkie możliwe zastosowania sprężonego powietrza. Jednakże na podstawie wieloletniego doświadczenia firmy Keaser Kompressoren warto zwrócić uwagę na przydatność sprężonego powietrza w procesach produkcyjnych w zakładach przemysłowych – głównie w zakresie pakowania, sterowania oraz filtracji. Dużym zainteresowaniem cieszą się również sprężarkownie do produkcji butelek PET. Ponadto coraz szersze zastosowanie sprężonego powietrza widoczne jest wśród klientów z branży drukarskiej oraz zajmujących się obróbką metalu. Bardzo znaczący udział w zastosowaniu sprężarek Keaser Kompressoren mają prace budowlane oraz remontowe wykonywane w terenie. Szczególnie przydatne w tej dziedzinie są sprężarki przewoźne Mobilair. Są one niezastąpione w sytuacjach, gdzie potrzebne jest sprężone powietrze, a brakuje energii elektrycznej. Najczęściej spotykane aplikacje, do których wykorzystywane są sprężarki przewoźne, to obsługa narzędzi pneumatycznych, piaskowanie, śrutowanie, technologie bezwykopowe, a także prace w górnictwie odkrywkowym.

Autor: mgr inż. Izabela Cieniak


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce