Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Smary

-- poniedziałek, 31 maj 2010

ExxonMobil Poland chce zainteresować odbiorców smarami Mobilgrease XHP 3xx Mine – smary dla górnictwa, odporne na bardzo duże obciążenia i zanieczyszczenie wodą. Firma Ecol widzi wzrost zainteresowania droższymi i opartymi na polimocznikach oraz na wykorzystujących bazy syntetyczne. Univar Poland zwraca uwagę na powłoki antycierne, tak zwane suche smary, produkt o znacznie większej żywotności niż tradycyjny smar oraz smary silikonowe.

Firma TriboTec Polska, producent i dostawca wyrobów techniki smarowniczej, elementów układów centralnego smarowania i hydrauliki, zwraca uwagę użytkowników na centralne smarowanie. Na pewno nowoczesne systemy centralnego smarowania to duże ułatwienie w smarowaniu, jeśli tylko można je zastosować.

Podsumowując, smarowanie z wykorzystaniem nowoczesnych smarów przestało już być tak łatwe jak przed laty. Dziś, by wybrać właściwy smar, należy przedstawić dostawcy dokładne dane o warunkach pracy smaru. Pozwoli to dobrać właściwy produkt. Czasem brak wiedzy próbuje się zastąpić, wybierają produkt znanej marki. Oczywiście nie znaczy to, że tak wybrany smar będzie zły, ale może nie być w konkretnym zastosowaniu optymalny, również pod względem kosztów. Cena jednostkowa zawsze ma znaczenie, ale liczy się koszt użytkowania danego smaru przez dłuższy czas. Na przykład specjaliści z Lotos Oil zwracają uwagę, że w ogólnych kosztach poprawy bezpieczeństwa eksploatacji i utrzymania ruchu maszyn, cena samego produktu smarnego staje się mniej istotna i można wykazać, ile dochodu przyniesie ograniczenie dotychczasowych postojów awaryjnych związanych z błędnym smarowaniem tanimi środkami. W takiej sytuacji warto na przykład skorzystać pomocy Serwisu Olejowego Lotos Oil, czy też innych tego typu serwisów. W praktyce nic nie zastąpi stałego pogłębiania wiedzy z zakresu smarowania – postęp w tej dziedzinie jest bardzo szybki.

Autor: Bohdan Szafrański


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce