Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Smary

-- poniedziałek, 31 maj 2010

Różnorodność dostępnych na naszym rynku produktów powinna zapewnić, że znajdziemy odpowiedni środek smarny do każdych potrzeb. Co roku pojawiają się nowe produkty o lepszych parametrach. Należy zwrócić uwagę, że nowoczesne smary mają w wielu przypadkach stosunkowo krótkie okresy przydatności do użycia. Jest to cena, jaką płacimy przy okazji postępu w tej dziedzinie. Zalecenia producentów smarów należy brać pod uwagę. Zapytaliśmy producentów i dostawców smarów, działających na naszym rynku, na jakie produkty, technologie związane ze smarami warto w tym roku zwrócić uwagę.

 


Total Polska wskazała na smary zagęszczone kompleksowym sulfonianem wapnia, jako na stosunkowo tanie produkty przeznaczone do bardzo trudnych warunków pracy w przemyśle. Z nowości to szeroka gama smarów syntetycznych oraz smary biodegradowalne, przyjazne środowisku. Z kolei Fuchs Oil Corporation w swojej ofercie wskazał na produkty dla energetyki, na przykład elektrowni wiatrowych, oraz produkty dla budownictwa (środki rozdzielające do betonu typu SOK) i dla sektora medycznego i lotniczego, smary dla kolei, smary dla energetyki, smary dla branży spożywczej z dopuszczeniem NSF-H1. Marki oferowane przez firmę to: Fuchs, Rivolta, Lubritech, Marston-Domsel, Moly-Paul.

Lotos Oil wskazuje na smary sulfonianowe, smary biologicznie rozkładalne, smary do otwartych przekładni i smary do lin. Smary produkcji Lotos Oil to między innymi: CSW, Kalton, STP, ŁT4, ŁT4S, litowy EP; Unilit ŁTEEP, Monilit, G421, Tytalit, Unical, Molical, Centracal, Litocal, Sulfocal, Bentor, Bentomos, Silen, PTFE.

Autor: Bohdan Szafrański


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce