Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Silniki bardziej wydajne - Polski rynek silników elektrycznych

-- niedziela, 19 wrzesień 2010

Polski rynek silników elektrycznych w bieżącym roku, podobnie jak w poprzednim, wciąż będzie się rozwijał. Urządzenia tego typu najczęściej stosuje się w maszynach. Dostawcy informują, że największym popytem cieszą się silniki o mocach 1–5 kW. Ponad połowa sondowanych użytkowników silników elektrycznych uważa, że poziom wsparcia technicznego ze strony dostawców jest średni. Ankietowani chcą przede wszystkim profesjonalnego, dobrze działającego i sprawnego serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego.

Z przeprowadzonej w lipcu ankiety wsród dostawców silników elektrycznych na rynek polski wynika, że wszyscy respondenci odnotowali w kryzysowym 2009 r. wzrost transakcji tego typu urządzeń. Na podstawie własnych doświadczeń z branży oceniają, że ogólne tendencje rozwoju sprzedaży są wzrostowe (83%). Według pozostałych 17% sondowanych pozostaną na tym stałym poziomie. W 2010 r. dwie trzecie dostawców spodziewa się wzrostu sprzedaży, 17% – nie zauważa go, a pozostali nie mają na ten temat zdania.

63% użytkowników badanych przez magazyn „Inżynieria i Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych” planuje w 2010 roku działania związane z zakupem silników elektrycznych. Natomiast 83% z nich nie planuje w aktualnym roku wymiany silników pracujących w zakładzie, a 17% bierze taką możliwość pod uwagę.

Najczęstsze zastosowania silników
Według dostawców silniki elektryczne najczęściej znajdują zastosowanie w taśmociągach (83%), dwie trzecie respondentów wskazuje, że silniki z ich oferty wykorzystywane są w przenoszeniu napędów oraz w windach, podnośnikach itp., według połowy – w transporcie (wózki, transportery) i wentylacji. Inne zastosowania tego typu urządzeń to walcowanie (33%), manipulatory, plotery, frezarki CNC.

Autor: mgr inż. Izabela Cieniak


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce