Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Rynek wciąż się kręci

-- czwartek, 22 kwiecień 2010

Ich przewagą będzie z pewnością szerokość oferty, doskonała znajomość asortymentu więcej niż jednego producenta, a tym samym umiejętność dostosowania oferty do konkretnego zastosowania i jego wymagań. Nie bez znaczenia jest też indywidualne podejście do odbiorcy, szybkość reakcji na zapytanie oraz elastyczność, o którą trudno w przypadku światowych koncernów.


Łukasz Pasierbek, Zakład Ceramiki Specjalnej CERAMIT
Zajmujemy się łożyskami ceramicznymi. Występują one w różnych wersjach materiałowych oraz konstrukcyjnych. Kupując łożyska ceramiczne, trzeba sobie uświadomić, że nie jest to najlepsze łożysko na świecie. Łożyska ceramiczne są niezawodne, trwałe i uzasadnione ekonomicznie tylko i wyłącznie w prawidłowo dobranych aplikacjach. Zatem przy zakupie łożysk ceramicznych osoba sprzedająca powinna zrobić szczegółowy wywiad odnośnie warunków pracy łożyska, tj. prędkość obrotowa, temperatura i jej zmiana w czasie, obciążenie, atmosfera, materiały elementów współpracujących. W przeciwnym razie dobór łożyska będzie losowy, co wiąże się z ryzykiem awarii danego węzła łożyskowego, przestojem linii produkcyjnej czy nawet uszkodzeniem urządzenia. Warto zwrócić więc na to uwagę, zwłaszcza że koszt zakupu łożyska ceramicznego jest czasami kilkakrotnie wyższy w stosunku do stalowych odpowiedników.

Ważną sprawą, na którą warto również zwrócić uwagę klientów, jest rozróżnienie dwóch podstawowych rodzajów łożysk: łożyska hybrydowe i łożyska ceramiczne. W pierwszym przypadku są to łożyska z bieżniami stalowymi i ceramicznymi elementami tocznymi, w drugim zarówno bieżnie, jak i elementy toczne są wykonane z materiałów ceramicznych. Każdy z tych typów łożysk jest przewidziany do innych warunków pracy i jeżeli klient nie ma tej świadomości, to osoba sprzedająca powinna je rozwiać i zaproponować optymalne rozwiązanie dla danej aplikacji.

Autor: mgr inż. Izabela Cieniak


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce