Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Raport – pasy transmisyjne (napędowe)

-- niedziela, 28 marzec 2010

Z kolei Dawid Krawczyk z Optibelt Polska sądzi, że warto zwrócić uwagę na pasy RedPower II. Choćby z powodu szybkiego zwrotu z inwestycji, dzięki temu, że ten pas przez całą żywotność, czyli przez 25 tys. godzin, nie traci swojego naciągu. Pas ten wystarczy naciągnąć przy montażu, a później można już o nim zapomnieć.

Jest też grupa firm specjalizujących się w pasach lub stanowią one część ich działalności. Jest to np. firma InterBelts, specjalizująca się w doborze i sprzedaży taśm transportujących, pasów napędowych oraz pozostałych materiałów w dziedzinie napędu i transportu. GEKA zajmuje się dystrybucją materiałów technicznych dla lokalnego przemysłu, głównie drzewnego i spożywczego. Prowadzi też dystrybucję pasów napędowych, taśm transportowych. Firma TECHNICAL istnieje na rynku od 1996 roku i głównym zakresem jej działalności jest dobór techniczny oraz sprzedaż elementów napędu i transmisji mocy. Trans-Gum to znany od wielu lat na polskim rynku producent pasów tapicerskich oraz innych wyrobów tkanych. W ofercie ma także taśmy transportowe i pasy napędowe.

Jest też wiele firm handlowych mających w ofercie produkty od różnych producentów, jak przykładowo firma STYL, działająca od 1992 roku i specjalizująca się w sprzedaży i konfekcjonowaniu elementów napędu i transportu z wykorzystaniem pasów napędowych, taśm transportowych firmy Habasit, czy firma TRANS--TECHNIK, generalny przedstawiciel firmy FORBO--SIEGLING w Polsce. FORBO-SIEGLING jest znanym producentem pasów napędowych i taśm transportujących do przenoszenia materiałów lekkich wraz z osprzętem. Firma Amsort jest dostawcą pasów napędowych holenderskiego producenta Ammeraal Beltech. Klienci mogą także korzystać z fachowego doboru pasów, jak również ze specjalistycznego serwisu łączenia  i modelowania pasów i taśm.

Autor: Bohdan Szafrański


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce