Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Raport – pasy transmisyjne (napędowe)

-- niedziela, 28 marzec 2010

Kolejny znany producent obecny na naszym rynku to Fenner Drives – elementy przenoszenia napędu i transportowe. Ma zakłady produkcyjne w Europie i Ameryce Północnej. W zakresie produktów obejmuje między innymi marki: NuTLink, SuperTLink, PowerTwist Plus – pasy klinowe. Pasy wykonane są z elastomeru poliuretanowego, wzmocnionego skręconymi włóknami poliestrowymi, dzięki czemu charakteryzują się dużą odpornością na szkodliwe czynniki, takie jak: wilgoć, wysoka temperatura, zapylenie, oleje, smary, rozpuszczalniki i inne chemikalia. Pasy segmentowe mogą być stosowane na kołach osadzonych niewspół-osiowo.

Przedsiębiorstwo Wilhelm Herm. Müller dostarcza podzespoły napędowe i transportujące dla przemysłu. Firma ma Polsce magazyny części napędowych i transportujących do maszyn, które poddaje obróbce. Obróbka materiałów polega na prostym cięciu pasów na wymiar, jak również na uzbrojeniu pasa w dodatkowe elementy. W przypadku pasów zębatych czy klinowych może to być wykonanie specjalnego pokrycia powierzchni pasa, frezowania części bieżnej pasa czy też wykonanie otworów w pasie. Firma zajmuje się importem szeregu pasów napędowych i transportujących na zamówienie.

Dużym producentem na rynku polskim jest Stomil Sanok. Firma produkuje wyroby gumowe, gumowo-metalowe, kombinacje z TPE, kombinacje gumy z innymi tworzywami. Stomil Sanok jest dostawcą pasów klinowych dla przemysłu.

Jak uważa Marek Koralewski, Area Account Manager w Gates Polska, pasy Quad Power III mogą być ciekawym produktem w ofercie firmy w tym roku. Są one nową generacją uzębionych pasów klinowych. Wykonane są ze specjalnej mieszanki gumowej umożliwiającej prace w wysokich temperaturach, nawet do +110°C (do -40°C). W porównaniu do poprzedniej wersji pasy QPIII mogą przenieść o około 15% więcej mocy. Wydłuża się przez to ich żywotność, a wielkość projektowanego napędu może być znacznie mniejsza. Mają też dużą precyzję wymiarów. Wszystkie rozmiary z zapasem spełniają normy tolerancji Gates UNISET i mogą być instalowane bez parowania. Dokładnie oszlifowana powierzchnia boczna pasa obniża poziom hałasu podczas pracy. Poprawnie zainstalowany pas wymaga przeglądu dopiero po 10 tys. godzin pracy. Nie zawierają związków z grupy fluorowych (np. chloru), co jest przyjazne środowisku. Są antystatyczne (zgodnie z normą ISO 1813) i jako takie mogą być stosowane w warunkach opisanych w dyrektywie 94/9/EC – ATEX. Zgodność z dyrektywami REACH i RoHS. Pasy są dostępne w wielu długościach w znormalizowanych profilach: XPZ, XPA, XPB i XPC.

Autor: Bohdan Szafrański


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce