Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Raport: Łożyska do silników elektrycznych

-- wtorek, 16 luty 2016

W celu zapewnienia bezpieczeństwa eksploatacji łożysk smarowanych smarem ważne jest przestrzeganie terminów ich dosmarowywania. Jest ono niezbędne, jeżeli czas użytkowania smaru jest mniejszy niż oczekiwana żywotność łożyska. Dosmarowanie może się odbywać za pomocą smarownicy lub automatycznych systemów smarowania, a ilość potrzebnego smaru oscyluje w granicach 5080% ilości pierwszego smarowania. Co istotne, jeżeli odprowadzanie zużytego smaru jest niemożliwe, należy ograniczyć ilość smaru, by nie dopuścić do nadmiernego smarowania łożyska.

W przypadku długich terminów dosmarowywania optymalnym wyjściem jest całkowita wymiana smaru. Jednak zanim zastosowany zostanie inny jego rodzaj, powinno się oczyścić łożysko toczne, ewentualnie tak długo dosmarowywać, aż stary smar zostanie zupełnie usunięty z łożyska. Oczywiście wcześniej należy najpierw sprawdzić mieszalność smarów i tolerancję materiału.

Łożyska fabrycznie regenerowane – tak czy nie?

Jak wynika z badania, stosowanie łożysk fabrycznie regenerowanych nie należy do rzadkości. Używane są one przez 89% respondentów. Pozostałe osoby nie stosują takiego rozwiązania z kilku głównych powodów: braku zaufania do tego typu łożysk, powątpiewania w ich jakość, a co za tym idzie – trwałość i niezawodność. Na uwagę zasługuje fakt, że wiele osób biorących udział w ankiecie nie słyszało nigdy wcześniej o takich łożyskach bądź nie ma na ich temat żadnej wiedzy.

Usługi na wysokim poziomie

Czy respondenci są zadowoleni z usług świadczonych przez dostawców łożysk? 67% odpowiedziało, że są bardzo zadowoleni, 30% jest średnio zadowolonych, natomiast 3% odpowiadających jest całkowicie niezadowolonych.

Na pozytywną ocenę usług świadczonych przez dostawców mają wpływ przede wszystkim: terminowość w dostarczaniu łożysk, możliwość konsultacji, profesjonalne doradztwo i pomoc w doborze łożysk, szybka reakcja w przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej, dobra jakość oferowanych łożysk itd.


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce