Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Przyszłość branży produkcyjnej

-- czwartek, 01 czerwiec 2006

– Los Angeles, Uniwersytet Stanowy Rutgers w New Jersey, Uniwersytet Lehigh w Bethlehem (stan Pensylwania), Uniwersytet oraz Instytut Technologii w Illinois, który zainicjował powstanie tego stowarzyszenia. Jako podstawę działań NCMI ustalono pięć głównych celów:

  • Pomoc amerykańskiej branży produkcyjnej.
  • Prowadzenie wspólnych programów badawczych związanych z branżą produkcyjną.
  • Zebranie danych do analizy rynku produkcyjnego z całego świata.
  • Kształcenie wykwalifikowanych inżynierów dla amerykańskich zakładów przemysłowych.
  • Promocja przedsiębiorczości.

W tek ście planu strategicznego stowarzyszenia zapisano: „Stowarzyszenie NCMI powsta ło w wyniku rozpoznania, że innowacyjność pozostaje kluczową kwestią dla utrzymania pozycji Stanów Zjednoczonych jako światowego lidera technologii i gospodarki. W chwili obecnej wyzwaniem dla naszego kraju jest uwolnienie możliwości innowacyjnych w celu zwiększenia wydajności, standardu życia i osiągnięcia pozycji lidera na rynkach światowych.”

Na początkowym etapie swego istnienia stowarzyszenie poszukuje zasad prawdziwego, właściwego  partnerstwa, jakie zapewni finansowanie działań uniwersyteckich, które w przyszłości wypuszczą kadrę inżynierską zdolną do wprowadzania innowacyjnych działań w branży produkcyjnej. – W chwili obecnej, mamy ograniczone możliwości kształcenia studentów w zakresie innowacyjności i idei przedsiębiorczości – przyznaje dr Jamal Yagoobi, profesor Instytutu Technologii z Illinois, przewodniczący NCMI. Podkreśla on również: – Nasze Stowarzyszenie uczyni ideę innowacyjności podstawową częścią programu nauczania inżynierów. Instytucje członkowskie wspólnie określą najlepszą drogę do osiągnięcia tego celu.

Autor:
Bob Vavra, redaktor naczelny Plant Engineering


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce