Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Przyszłość branży produkcyjnej

-- czwartek, 01 czerwiec 2006

– Tylko firmy posiadające zdolność dostosowywania zakresu swej produkcji, mogą maksymalnie wykorzystać potencjał swego rynku regionalnego, jak również nowe możliwości stwarzane przez rodzące się dopiero obszary rynku zbytu. Wydaje się, że wcześniej słyszano o kraju takim jak Meksyk niż o gospodarce chińskiej czy azjatyckiej – stwierdził Paul Loftus. – By odnieść sukces w globalnej rywalizacji o klienta, należy po prostu być wciąż blisko niego, poznając jego potrzeby i wymagania. Ten nowy model ekonomiczny pokazuje, że innowacje można wprowadzać wszędzie – kontynuuje. Kilku wspominanych w raporcie, konkurujących ze sobą producentów skupiło swe wysiłki na tworzeniu lokalnego rynku zbytu dla swoich produktów, uruchamiając punkty sprzedaży oraz budując centra produkcyjne wszędzie tam, gdzie pojawiał się ewentualny nowy rynek. – Widać, że firmy te rozwinęły już zmysł globalny i mają centra nastawione na działalność w tym właśnie kierunku. Dzięki temu mogą dostarczyć swój produkt do klienta znacznie szybciej. W przyszłości pozwoli im to na prowadzenie działań innowacyjnych praktycznie 24 godziny na dobę – powiedział Paul Loftus. Jego zdaniem, zmiana myślenia i koncepcji umożliwiającej osiągnięcie wysokiej wydajności i wyników przedsiębiorstwa jest dziś wręcz niezbędna.

Zacząć trzeba od siebie

Nie oznacza to jednak, że nie ma żadnych innych poważnych barier w prowadzeniu harmonijnej globalnej gospodarki w branży produkcyjnej. Krajowe Stowarzyszenie Producentów już od dawna prowadzi kampanię na rzecz zakończenia niejasnych manipulacji walutowych z republiką Chin i wprowadzenia ułatwień w rodzimym systemie podatkowym oraz redukcję obciążeń spoczywających na amerykańskich producentach, które zdaniem członków Stowarzyszenia stanowią około 22% dodatkowych kosztów funkcjonowania przedsiębiorstw.

Autor:
Bob Vavra, redaktor naczelny Plant Engineering


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce