Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Przyszłość branży produkcyjnej

-- czwartek, 01 czerwiec 2006

Działania innowacyjne w nowych warunkach ekonomicznych

Amerykańskie wydatki na sferę badawczo-rozwojową stanowią aż 40% sumy wydatków na ten cel w branży przemysłowej całego świata. Innowacyjność to nie nowe pojęcie w amerykańskiej branży produkcyjnej. Od czasu wynalezienia maszyny parowej aż po zbudowanie mikroprocesorów, świat zawsze przyglądał się Ameryce, poszukując tam najnowszych, rewolucyjnych pomysłów. Podkreślił to prezydent George W. Bush w orędziu o stanie państwa w 2006 roku. – W celu podtrzymania konkurencyjności Ameryki na rynku światowym, konieczne jest podjęcie jednego ważnego zobowiązania: Musimy wciąż pozostać światowym liderem w dziedzinie kreowania i wykorzystywania ludzkich talentów i kreatywności. Naszym największym dobrem i przewagą w stosunku do całego świata zawsze byli i są wykształceni, pracowici i ambitni ludzie i musimy za wszelką cenę utrzymać tę przewagę – powiedział.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Udział Stanów Zjednoczonych w światowym rynku eksportu spadł w ciągu ostatnich kilku lat z 13% do 10%. W ten sposób USA znalazły się za Niemcami, bliżej Chin i Japonii 

Następnego dnia po wygłoszeniu przez prezydenta Busha orędzia o stanie państwa, Krajowe Stowarzyszenie Producentów (ang. NAM – National Associates of Manufacturers) opublikowało raport pod tytułem: „Zagrożenia innowacyjności branży produkcyjnej w Ameryce”. Jerry Jasinowski, prezes Instytutu Produkcji Przemysłowej, który wraz z Radą Stowarzyszeń Producentów sponsorował prace nad tym raportem, stwierdził, że nie jest do końca przekonany, czy jego ogłoszenie dzień po orędziu prezydenta było dobrym pomysłem.

Autor:
Bob Vavra, redaktor naczelny Plant Engineering


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce