Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Przenośniki

-- wtorek, 29 czerwiec 2010

Producenci oferują również przenośniki spiralne przeznaczone do transportu pionowego oraz do przeprowadzania operacji technologicznych takich jak wystudzanie, chłodzenie, wygrzewanie, wysuszanie  produktów. Interesujące rozwiązanie stanowią obrotnice do pralek z funkcją stawiania ich w pionie, a także przenośniki przeznaczone do transportu słoików o różnych średnicach. Na rynku dostępne są przenośniki bezobsługowe, które sterowane są komputerem. Niektóre z nich znajdują zastosowanie w procesie związanym z dostarczaniem i odbieraniem palet w magazynach wysokiego składowania.

Marek Staniewski podkreśla, że do nowatorskich rozwiązań stosowanych w przenośnikach firmy AMSORT zaliczyć można własne profile aluminiowe i stalowe używane w konstrukcji przenośnika, zaprojektowane z myślą o jak najkorzystniejszym ich wykorzystaniu w budowie przenośnika i jego eksploatacji. W przypadku przenośników taśmowych interesująca jest też prosta i wygodna możliwość wymiany taśmy bez potrzeby jej zgrzewania na przenośniku. Warto również zwrócić uwagę na uniwersalność profili konstrukcyjnych. Są one zaprojektowane tak, aby możliwe było ich używanie w różnego typu przenośnikach. To sprawia, ze w przypadku dużego systemu przenośnikowego całość wygląda znacznie korzystniej niż w przypadku użycia różnie wyglądających przenośników.


Jacek Bujnowski, PROFILEX
Czy polscy producenci przenośników mają szansę konkurować z zagranicznymi dostawcami?

Biorąc pod uwagę większość śledzonych realizacji, łatwo zauważyć, że rynek polskich odbiorców w większości akceptuje tylko polskie wykonawstwo. Odstępstwem są tylko duże i kompletne linie produkcyjne. Za polskim wykonawstwem przemawia płynność przepływu informacji, łatwość porozumienia się co do wykonania i realizacji kolejnych etapów wspólnych przedsięwzięć (pomiary, szybkie dokonywanie ewentualnych zmian) i późniejszego serwisowania.

Autor: Damian Żabicki


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce