Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Przenośniki

-- wtorek, 29 czerwiec 2010

Taśmowe górą
Podczas ankiety redakcyjnej zapytano, jakie typy przenośników są używane w przedsiębiorstwach. Największym uznaniem cieszą się przenośniki taśmowe, bowiem używa ich ponad 26% ankietowanych firm. Na drugim miejscu plasują się przenośniki łańcuchowe (22,3%). W następnej kolejności ankietowani wymienili przenośniki wałkowe (14,4%) oraz płytkowe (10,5%). Badane przedsiębiorstwa używają również przenośników pionowych, a także podwieszanych i pangrafowych. Oprócz wymienionych wyżej rodzajów urządzeń zastosowanie znajdują w niewielkiej liczbie przenośniki łukowe, a także siatkowe, ślimakowe, kubełkowe, śrubowe i zabierakowe.

Dostawcy w opinii klientów
Oferowane przenośniki spełniają nasze wymagania. Kwestia tylko ceny – to najczęstsza odpowiedź ankietowanych przedsiębiorstw na pytanie dotyczące oceny dostawców. Warto podkreślić, że klienci dobrze oceniają jakość usług świadczonych przez producentów przenośników. W wielu przypadkach opinia została wypracowana na bazie wieloletniej eksploatacji przenośnika konkretnej marki. Kluczowe zalety to przede wszystkim rzetelność, terminowość, a także szybkość dostawy. Klienci zwracają uwagę na możliwość wykonania indywidualnego projektu oraz na trwałość i dostępność części zamiennych. Podkreśla się, że dla uzyskania pozytywnych efektów współpracy z dostawcą niezbędne jest precyzyjne ustalenie wymagań oraz egzekwowanie przyjętych ustaleń. Na pierwszy rzut oka wydawać by się mogło, że na rynku jest wiele firm, które oferują rozwiązania z zakresu przenośników, jednak w opinii odbiorców rynek ten cechuje się wąską grupą dostawców, a także małą konkurencją w specjalistycznych rozwiązaniach. Przedsiębiorstwa, które zamawiają przenośniki wykonywane na specjalne zamówienie, objęte są okresem dopracowania i w tym czasie wszelkie usterki i poprawki zostają uwzględnione. Klienci zadowoleni są także ze współpracy serwisowej. W aspekcie negatywnych opinii w pojedynczych przypadkach wymienia się drogi serwis i zbyt częste uszkodzenia łożysk.

Autor: Damian Żabicki


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce