Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Przenośniki

-- wtorek, 29 czerwiec 2010

Polscy producenci bardzo dobrze odnajdują się także na rynkach innych państw. Sporo polskich firm jest wykonawcą inwestycji chociażby w Niemczech, Rosji, na Węgrzech i Ukrainie, a nawet w Sudanie.

Co decyduje o wyborze przenośnika?
Odpowiedź na to pytanie również w przypadku przenośników jest prosta. Dla klientów istotną rolę odgrywa trwałość. To właśnie ona decyduje o długoletnim okresie eksploatacji urządzenia. Dla klientów nie mniej istotna pozostaje cena. Respondenci wymieniają ją na drugim miejscu. Na tym etapie analizowania preferencji klientów można zatem sformułować wniosek, że to klienci są zainteresowani nabyciem przenośnika o wysokiej trwałości za rozsądną cenę. Rzecz jasna na wybór duży wpływ będą miały parametry techniczne, które w znacznym stopniu decydują o przydatności urządzenia w aspekcie konkretnego użytkownika.

Klienci na czwartym miejscu wymieniają serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Na piątej pozycji w rankingu czynników mających wpływ na wybór przenośnika plasuje się wydajność. Następnym kryterium wyboru jest energooszczędność jednostki napędowej, a dalej – uniwersalność urządzenia. Dwa ostatnie miejsca zajmują poziom hałasu i poziom drgań. W ankiecie Inżynierii i Utrzymania Ruchu Zakładów Przemysłowych zapytano także, czy w przedsiębiorstwo zamierza nabyć przenośnik. Ponad 60% respondentów odpowiedziało, że w najbliższym czasie nie planuje zakupu. Część ankietowanych przedsiębiorstw, które mają zamiar dokonać takiej inwestycji, rozważa zakup wersji łańcuchowej, rolkowej do palet, paskowej, wałkowej, ślimakowej, a także zgrzebłowej i stalowo-członowej.

Autor: Damian Żabicki


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce