Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Przenośniki

-- wtorek, 19 maj 2009

Chcieliśmy też się dowiedzieć, jak oceniana jest jakość usług i kompetencja krajowych dostawców systemów transportu wewnętrznego (przenośników). Okazało się, że nie wszyscy nasi respondenci mogli odpowiedzieć na to pytanie – powodem jest korzystanie z rozwiązań zagranicznych, na przykład niemieckich i japońskich, lub samodzielne wytwarzanie przenośników taśmowych i rolkowych w zależności od aktualnych potrzeb.

Nasz rynek, jeśli chodzi o transport elementów o ciężarze do 200 kg, jest bardzo konkurencyjny. Z krajowych firm dostarczających przenośniki różnego rodzaju można wymienić choćby: Miwico, Profilex, Legra, W.P.I.P., Translog Systems, Dys Pak, Europa Systems. Konkurują one z przedstawicielstwami firm zagranicznych producentów przenośników, jak na przykład: Plastem, Archimedes, Pulsar, Sigpack Systems, EWAB, i takimi producentami, jak FlexLink, Transept, Bosch Rexroth, Cassioli oraz wchodzącymi na rynek firmami dalekowschodnimi.

W ankiecie skarżono się na czasami zbyt wygórowaną cenę komponentów, części do taśmociągów oraz taśm transportujących, łańcuchów i innych podzespołów. Jednak nie zawsze warto wybierać produkty tanie, ale mniej zaawansowane technologicznie.

Pytaliśmy respondentów, czy mają plany modernizowania, instalowania systemów transportu wewnętrznego w zakładzie w ciągu najbliższych miesięcy. Jak się okazało, na taki zamiar wskazała jedna czwarta odpowiadających.

Michał Lewandowski, członek zarządu BIAP

Autor: Bohdan Szafrański


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce