Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Przekaźniki

-- niedziela, 15 listopad 2009

Podsumowanie
Powszechność zastosowań i coraz szersza oferta różnorodnych przekaźników dostępnych na rynku powoduje, że rynek jest duży, zróżnicowany i warto o niego walczyć. Stale pojawiają się nowe rozwiązania. Odbiorcy zwracają uwagę na oszczędzanie energii. Można tu wspomnieć na przykład o zainteresowaniu przełącznikami bistabilnymi, w których po podaniu napięcia następuje przełączenie styków i ten stan może być utrzymany dowolnie długo bez pobierania przez przekaźnik prądu. Wśród firm, dostawców przekaźników są zarówno krajowi producenci, jak choćby

Relpol, oraz przedstawicielstwa znanych zagranicznych producentów. Na rynku działa też znaczna grupa firm, dla których przekaźniki są tylko na przykład częścią oferty elementów elektronicznych. Widać specjalizację w dostarczaniu niektórych grup przekaźników. Jak mówi Katarzyna Jochemska, marketing manager w firmie SABUR, ma ona w swojej ofercie wyłącznie przekaźniki czasowe, a ich producentem jest szwajcarska firma Saia-Burgess.

Dostępne są przekaźniki na przykład wielofunkcyjne z kilkoma zakresami czasowymi (do 10 funkcji i 12 zakresów czasowych). Do ich cech charakterystycznych należy według Katarzyny Jochemskiej na przykład to, że do wszystkich nastaw, regulacji oraz mocowania wystarczy tylko jedno narzędzie (wkrętak płaski lub krzyżowy pozidrive 2). Wszystkie modele rodziny KOL Saia-Burgess przystosowane są do montażu na szynie DIN.

Specjalizacja w określonej grupie przekaźników pomaga w bardziej fachowej obsłudze rynku, pod warunkiem że dział ten traktuje się z należną uwagą. Wielu dystrybutorów, dla których przekaźniki nie są znaczącym produktem, wprowadza i wycofuje je ze swojej oferty, co z punktu widzenia obsługi klienta nie jest dobrą sytuacją.

Duża konkurencja na rynku przekaźników powoduje nacisk na obniżanie cen, zwłaszcza obecnie w okresie ogólnoświatowego kryzysu ekonomicznego. W produkcji przekaźników stosuje się na przykład surowce, takie jak metale szlachetne, miedź, których cena utrzymuje się stale na wysokim poziomie. Producenci zmuszeni są do szukania oszczędności, nawet kosztem jakości, by nie tracić klientów.

Autor: Bohdan Szafrański


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce