Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Pompy

-- wtorek, 29 marzec 2011

W pompach ściekowych Homa z oferty firmy Tiga Pumps mogą być zamontowane systemy kontroli wibracji. Tym sposobem zyskuje się nie tylko bieżące kontrolowanie stanu technicznego urządzenia, ale również wykrywanie sytuacji, które wskazują na ryzyko wystąpienia awarii. W pompach odwodnieniowych Pumpex istotną rolę odgrywa układ Softdrive. Jest to system łagodnego rozruchu oraz pełnego zabezpieczenia pompy. Dzięki niemu możliwa jest praca pomp o większych mocach, bez konieczności używania osobnych instalacji zabezpieczających.

W pompach ciepłowniczych typu POe MEGA Leszczyńskiej Fabryki Pomp uwzględniono przetwornice częstotliwości, które poprzez zmianę prędkości obrotowej silników znacząco przyczyniają się do obniżenia zużycia energii elektrycznej. Zmianę parametrów i ich odczyt może odbywać się zdalnie za pomocą pilota pracującego w podczerwieni. W elektronicznych pompach (np. ERGA, EFEKTA, MAXIMA) przewidziano silniki synchroniczne z rotorem wykonanym z magnesów trwałych i komutacją elektroniczną, dzięki czemu zyskuje się wyższą sprawność. Pompy obiegowe bezdławnicowe typu Por, które przeznaczone są zwłaszcza do instalacji centralnego ogrzewania w domkach jednorodzinnych, dostępne są także z udoskonalonymi silnikami energooszczędnymi. Elementy żeliwne pomp jednostopniowych typu PJM oraz typu PML na życzenie klienta są zabezpieczane przed korozją zarówno od strony pompowanego medium, jak i od zewnątrz, poprzez nakładanie powłoki metodą zanurzeniową na linii malowania kataforetycznego.

Grupa Powen-Wafapomp wprowadziła na rynek innowacyjne produkty, takie jak na przykład pompy zatapialne o wysokich parametrach (wydajność do 6000 m3/h, wysokość podnoszenia do 300 m) w tym unikalne, wielostopniowe pompy zatapialne przystosowane do pracy na mediach zanieczyszczonych. Są to pompy zatapialne typoszeregów OZ, OWZ i OSZ. Istotną rolę odgrywają nowe rozwiązania materiałowe, jak na przykład opracowane we własnym zakresie staliwo MTL26 cechujące się wysoką odpornością na erozję. Wdrożono także do produkcji typoszereg pomp przeznaczonych dla przemysłu petrochemicznego i chemicznego zaprojektowany zgodnie ze światowym standardem API 610.


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce