Pompy
-- wtorek, 29 marzec 2011
Przedstawiciel Grupy Powen-Wafapomp podkreśla, że należy spodziewać się postępu w technologiach materiałowych. Coraz większe znaczenie – w miejsce obecnie stosowanych stopów metali – będą zyskiwać różnego rodzaju materiały kompozytowe. W zakresie metali w miejsce tradycyjnych technologii odlewniczych wchodzić będą metody określane obecnie jako „szybkie prototypowanie” polegające na natryskiwaniu metali przez przestrzenne „drukarki”. Wyparcie technologii odlewniczej przez taką technologię nastąpi w miarę jej upowszechnienia, co będzie skutkowało obniżką kosztów (obecnie jeszcze zbyt wysokich do szerokiego zastosowania komercyjnego). W zakresie obróbki metali upowszechnią się obrabiarki numeryczne bezpośrednio sprzężone z systemami projektowania CAD.
Serwis na czwórkę z plusem
Redakcja poprosiła czytelników o ocenę (w skali od 1 do 5) serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego pomp. Prawie 39% ankietowanych serwis ocenia na 4. Ocenę tę argumentowano możliwością uzyskania zamiennika na czas remontu, krótkim czasem realizacji oraz dobrymi cenami. Były także opinie krytyczne, które dotyczyły zbyt długiego czasu naprawy i oczekiwania na części zamienne.
Nieco ponad 23% ankietowanych oceniło serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pomp na piątkę. Przede wszystkim zwracano uwagę na rzetelność usługi, fachowość, szybkość działania, a także na doradztwo. Napisano również, że podczas serwisu pompa wymieniana jest na nową, dzięki czemu zyskuje się krótki czas wykonywania czynności serwisowych.
Ponad 15% czytelników serwis ocenia na 2. Dlaczego? Ze względu na długi czas oczekiwania na usługę. Niespełna 8% ankietowanych serwis oceniło na 3. W tym przypadku zwracano uwagę na długi czas dostawy części zamiennych.
Czego brakuje w pompach
Czego brakuje w pompach dostarczanych do twojej firmy? Co byś w nich zmienił? Tak brzmiało jedno z pytań ankiety. Można powiedzieć, że w tym zakresie opinie rozkładały się po połowie. Z jednej strony chwalono dostawców za pełną zgodność urządzenia z wymaganiami z zamówienia, ale nie brakło również słowa krytyki. Przede wszystkim czytelnicy skarżyli się na niedostępność dokładnych instrukcji obsługi. Zwrócono uwagę na konieczność podniesienia całkowitej sprawności układu pompa–silnik. Pojawiły się wypowiedzi z zastrzeżeniami do dostarczanego do pompy wyposażenia. Chodzi przede wszystkim o brak złączy oraz podstaw, które najczęściej stanowią opcję dodatkową. Podkreślano brak w pompach zabezpieczeń przed suchoobiegiem oraz systemu ochrony silnika.