Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Pompy

-- wtorek, 29 marzec 2011

Przedstawiciel Grupy Powen-Wafapomp podkreśla, że należy spodziewać się postępu w technologiach materiałowych. Coraz większe znaczenie – w miejsce obecnie stosowanych stopów metali – będą zyskiwać różnego rodzaju materiały kompozytowe. W zakresie metali w miejsce tradycyjnych technologii odlewniczych wchodzić będą metody określane obecnie jako „szybkie prototypowanie” polegające na natryskiwaniu metali przez przestrzenne „drukarki”. Wyparcie technologii odlewniczej przez taką technologię nastąpi w miarę jej upowszechnienia, co będzie skutkowało obniżką kosztów (obecnie jeszcze zbyt wysokich do szerokiego zastosowania komercyjnego). W zakresie obróbki metali upowszechnią się obrabiarki numeryczne bezpośrednio sprzężone z systemami projektowania CAD.

Serwis na czwórkę z plusem

Redakcja poprosiła czytelników o ocenę (w skali od 1 do 5) serwisu gwarancyjnego i pogwarancyjnego pomp. Prawie 39% ankietowanych serwis ocenia na 4. Ocenę tę argumentowano możliwością uzyskania zamiennika na czas remontu, krótkim czasem realizacji oraz dobrymi cenami. Były także opinie krytyczne, które dotyczyły zbyt długiego czasu naprawy i oczekiwania na części zamienne.

Nieco ponad 23% ankietowanych oceniło serwis gwarancyjny i pogwarancyjny pomp na piątkę. Przede wszystkim zwracano uwagę na rzetelność usługi, fachowość, szybkość działania, a także na doradztwo. Napisano również, że podczas serwisu pompa wymieniana jest na nową, dzięki czemu zyskuje się krótki czas wykonywania czynności serwisowych.

Ponad 15% czytelników serwis ocenia na 2. Dlaczego? Ze względu na długi czas oczekiwania na usługę. Niespełna 8% ankietowanych serwis oceniło na 3. W tym przypadku zwracano uwagę na długi czas dostawy części zamiennych.

Czego brakuje w pompach

Czego brakuje w pompach dostarczanych do twojej firmy? Co byś w nich zmienił? Tak brzmiało jedno z pytań ankiety. Można powiedzieć, że w tym zakresie opinie rozkładały się po połowie. Z jednej strony chwalono dostawców za pełną zgodność urządzenia z wymaganiami z zamówienia, ale nie brakło również słowa krytyki. Przede wszystkim czytelnicy skarżyli się na niedostępność dokładnych instrukcji obsługi. Zwrócono uwagę na konieczność podniesienia całkowitej sprawności układu pompa–silnik. Pojawiły się wypowiedzi z zastrzeżeniami do dostarczanego do pompy wyposażenia. Chodzi przede wszystkim o brak złączy oraz podstaw, które najczęściej stanowią opcję dodatkową. Podkreślano brak w pompach zabezpieczeń przed suchoobiegiem oraz systemu ochrony silnika.


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce