Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Pompy specjalizowane

-- niedziela, 21 luty 2010

Z pompami ściśle związana jest branża producentów armatury dla przemysłu, jak choćby Fabryka Armatur „Głuchołazy” – producent armatury przemysłowej, a doświadczenie firmy sięga 1919 r. Jak mówi Paweł Kania, produkcja obejmuje: zawory zaporowe, zwrotne grzybkowe i klapowe, zaporowo-zwrotne oraz osadniki, zawory manometryczne czy zasuwy. Firma ma też w ofercie armaturę wysokoparametrową i specjalną dla energetyki.
– Trudno mówić o hicie sprzedaży w branży pompowej – mówi Paweł Jurczyk z Hydro-Vacuum Grudziądz. Każda firma ma różne potrzeby i nie ma uniwersalnych pomp do wszystkiego. Jeśli chodzi o Hydro-Vacuum, to aktualny asortyment zawiera: pompy głębinowe, próżniowe, dmuchawy, jednostopniowe odśrodkowe, w tym między innymi dwustrumieniowe, oraz pompy samozasysające, w tym przeznaczone do pompowania LPG, pompy do ścieków – zatapialne i w wersjach z silnikami chłodzonymi powietrzem, przepompownie ścieków, w tym przepompownie z separacją ciał stałych, tzw. tłocznie ścieków. W zakresie produkcji są też: wielostopniowe pompy pionowe, zestawy do podnoszenia ciśnienia (zestawy hydroforowe), automaty wodociągowe (hydrofory), pompy zatapialne do wody, cyrkulacyjne oraz układy zabezpieczająco-sterujące pracą pomp i układów pompowych i takie elementy współpracujące z pompami, jak: łączniki ciśnieniowe i pływakowe czy zbiorniki ciśnieniowe.

Obserwując rynek pomp do zastosowania w przemyśle, widać rosnące wymagania ze strony użytkowników. W praktyce mamy dostęp do każdego produktu oferowanego na świecie. Dlatego też coraz większym zainteresowaniem cieszą się oferty zestawów pomp, także te doposażone przez producenta w systemy sterowania elektronicznego. Rynek pomp wszelkich typów i rodzajów jest duży, co też zachęca wielu producentów do aktywności. Jeśli nie ma się doświadczenia w konstrukcji i produkcji pomp, to konkuruje się głównie ceną. Stąd na rynku obecne są także firmy oferujące wyroby o niższej jakości, ale i niższej cenie. Jednak obecnie aplikacje w przemyśle stawiają wysokie wymagania w stosunku do parametrów użytkowych pomp. W praktyce takie produkty są dla użytkowników bardzo kosztowne w ostatecznym rozliczeniu. Nie zawsze też spełniają deklarowane parametry eksploatacyjne.

Autor: Bohdan Szafrański


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce