Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Pompy specjalizowane

-- niedziela, 21 luty 2010

Powstała w 2000 r. firma Tech-Trade od początku zajmuje się m.in. doradztwem technicznym oraz dostawami pomp. Polski oddział grupy Tapflo to produkcja i zaopatrzenie w pompy przemysłowe z zastosowaniem we wszystkich gałęziach przemysłu, w tym w pompy membranowe oraz wirowe. IMPELLER powstał w czerwcu 1999 r. i zajmuje się kompleksowo pompami przemysłowymi i systemami (doradztwo, sprzedaż i serwis).

WAR-ECO działa od 2001 r. i zajmuje się techniką pompową i ochroną środowiska. Długą tradycją może poszczycić się grupa Powen-Wafapomp, bo sięga ona 1908 r. Grupa Powen-Wafapomp jest największym w Polsce producentem pomp przemysłowych. Firmy takie jak Parker Hannifin oferują również pompy i silniki hydrauliczne.

Jak mówi Agnieszka Cubała, w ofercie KSB znajdują się między innymi: pompy dla przemysłu chemicznego ze sprzęgłem magnetycznym (Magnochem), do nośników ciepła (HPK-L), do agregatów pożarowych (Etanorm MX, CPK-SX), dla techniki lakierniczej (Etanorm), do naśnieżania stoków (MTC) oraz pompy do pociągów szybkobieżnych (Etaseco) i pompy do mediów gorących (HPK).

Firma Transtools istnieje od 1994 r., a główną sferą jej działalności jest produkcja hydraulicznych pomp i silników wielotłoczkowych oraz części zamiennych (cylindry, tłoczki, tarcze rozrządcze, separatory, kule wycofujące) oraz serwis pomp i silników hydraulicznych firm: Bosch-Rexroth, Hydromatik, Linde, Kawasaki, Sauer-Sunstrand, Vickers, Bucher, Parker, Volvo i innych. Bibus Menos to pompy do brudnej wody, do ścieków oraz do chemikaliów.

W Polsce mamy dziś dostęp również do oferty firm europejskich. Nie jest problemem zakupienie urządzeń dla  mniej popularnych branż, jak przemysł winiarski, dla którego ma swoją ofertę wielu producentów włoskich, jak: POMPE CASALI (pompy samorozruchowe, wyporowe, z przekładnią), OBL (pompy dozujące), CSF INOX (wyroby ze stali nierdzewnej: pompy odśrodkowe i wyporowe itp.), NOVA ROTORS (pompy dla przemysłu spożywczego).

Na naszym rynku pomp dla przemysłu działają również firmy rodzinne z długą tradycją, jak firma POMPY i SYSTEMY prowadzona przez rodzinę Bacińskich i zajmująca się doborem, sprzedażą oraz serwisem pomp przemysłowych od 1951 roku. W ofercie firma ma pompy między innymi takich marek, jak: Lawrence Pumps, włoskiej Officine Meccaniche Gallaratesi czy hiszpańskie Boyser.

Autor: Bohdan Szafrański


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce