Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Pompy specjalizowane

-- niedziela, 21 luty 2010

Na rynku generalnie liczy się dwóch-trzech producentów światowych. Choć – jak podkreślono również w tej wypowiedzi, w Polsce powstają nowe i rozwijają się istniejące centra dystrybucji oraz poprawia się dostępność do serwisu i jego jakość. Narzekano też, że dla niektórych branż (na przykład spożywczej) i zastosowań dostępne są tylko produkty zagraniczne.

Od strony dostawcy
Producenci i dostawcy pomp na naszym rynku narzekają, że wielu użytkowników popełnia błędy montażowo-eksploatacyjne, nie kierując się potrzebami, ale marką. Dostawcy deklarują, że nie tylko sprzedają, ale też doradzają i prowadzą szkolenia. Równocześnie użytkownicy liczą na bezawaryjność, wytrzymałość eksploatacyjną pomp przez zakładany czas pracy oraz szybki i prosty proces regeneracji czy też remontu, w czym ma swój znaczący udział dostępność części zamiennych.

Na naszym rynku działa wiele firm, których działalność koncentruje się wokół pomp i armatury dla przemysłu. Dla wielu pompy to podstawowy asortyment oferowanych produktów. Jest też duża różnorodność oferowanych marek, takich jak: ABS, AFEC, All-Flo, Caprari, DAB, Danfoss, Ebara, Flygt, Grundfos, Hasan, Honda, Hydro-Vacuum, JEC, Leszczyńska Fabryka Pomp, Lowara, Meprozet Brzeg, Nocchi, Nova Rotors, Ragazzini, Tapflo, Tsurumi, Tuthill, Vogel, WILO.

Z firm zajmujących się tą tematyką można też wymienić np. Tech Silesia z tradycjami w zakresie doboru, sprzedaży i serwisu pomp przemysłowych oraz węży gumowych, stalowych i złączy od 1994 r. czy też All-Pumps, zajmująca się kompleksowymi rozwiązaniami w zakresie doboru i dostaw pomp przemysłowych, części zamiennych oraz armatury.

Autor: Bohdan Szafrański


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce