Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Pompy i armatura dla przemysłu

-- czwartek, 01 maj 2008

Pompy i armatura przeznaczone dla przemysłu muszą funkcjonować w najtrudniejszych warunkach, gwarantując maksymalny poziom bezpieczeństwa. Działają na nie ekstremalne temperatury, wysokie ciśnienie, ciecze agresywne, korozyjne oraz ciecze z zawartością ciał stałych. To sytuacje często spotykane w przemyśle

Różnorodność zastosowań armatury przemysłowej i typów pomp jest duża. Wynika to ze specyfiki produkcji różnych branż. Oczekiwania użytkowników z przemysłu ciężkiego, chemicznego czy spożywczego, kosmetycznego lub farmaceutycznego muszą się różnić, ale zgodne są z tym, że poszukuje się produktów wysokiej jakości, spełniających obowiązujące normy. Niestety często jakość stawiana jest na drugim planie za kosztami.

Miesięcznik Utrzymanie Ruchu Zakładów Przemysłowych przeprowadził badanie ankietowe wśród użytkowników armatury i pomp stosowanych w przemyśle. Chcieliśmy się dowiedzieć, jakie produkty i w jakich technologiach wykonania są wykorzystywane w krajowych zakładach produkcyjnych. Dziękujemy wszystkim, którzy zechcieli poświęcić czas na wypełnienie ankiety.

Armatura

Na polskim rynku jest obecnych wielu producentów armatury dla przemysłu. Począwszy od krajowych: WAKMET, CHEMAR, TOFAMA, CHEMITEX, FAL, ANNOPOL, ARMAK, ARMATURA MAŁAPANEW, GŁUCHOŁAZY, ZAMKON, ZETKAMA po zagraniczne firmy jak: KEYSTON, GUTH, APV, PHILIPP HILGE, KIESELMANN, MAW, FRANK, R.S.B., GESTRA, MSA, SAUNDERS, CNU, ROTORK, K.S.B., LOHSE, ARMATURENWERK HALLE.

Autor: Bohdan Szafrański


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce