Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Płynny przepływ. Polski rynek armatury przemysłowej

-- czwartek, 05 sierpień 2010

Poziom sprzedaży
Wszyscy użytkownicy są zadowoleni z usług świadczonych przez dostawców armatury przemysłowej. Jednak w 2010 r., w porównaniu do 2009 r., ich wydatki na armaturę przemysłową pozostaną na tym samym poziomie (37%). Jednak ponad jedna trzecia respondentów twierdzi, że one wzrosną. 20% zmniejszyło liczbę pieniędzy na zakup armatury.

W 2009 roku 83% dostawców zanotowało wzrost sprzedaży armatury przemysłowej. U 17% pozostał on taki sam jak w 2008 roku. Jednak większość ankietowanych spodziewa się w 2010 r. podniesienia dochodów. Głównymi czynnikami wpływającymi na rozkwit są: wygasający kryzys, proces rewitalizacji przemysłu energetycznego, nowe inwestycje oraz przedstawicielstwa za granicą.

Za pomoc w opracowaniu raportu szczególnie dziękujemy firmom: Danfoss Socla, Fabryka Armatur „Głuchołazy”, Idmar, KSB Pompy i Armatura, Zakłady Automatyki POLNA, ZAMKON, . Dziękujemy również wszystkim czytelnikom magazynu Utrzymanie Ruchu, którzy wzięli udział w ankiecie.

Tanie zakupy niejednokrotnie nieopłacalne
Marcin Rykała, Dział Marketingu i Sprzedaży, POLNA

Jeżeli weźmiemy pod uwagę kryterium warunków pracy armatury przemysłowej, to czynników wpływających na jej wybór jest wiele. Można tutaj wymienić np. rodzaj medium, jego temperaturę, ciśnienie przed i za zaworem, przepływ itd. Natomiast w kwestiach tylko handlowych i związanym z nimi wyborem producenta armatury przemysłowej, podstawowym kryterium w dalszym ciągu jest cena.

Dodam, że niejednokrotnie mieliśmy kontakt z klientami, którzy byli rozczarowani faktem, że kiedy po takim „tanim” zakupie część wewnętrzna zaworu ulegała uszkodzeniu, to jej koszt u wielu znanych zachodnich firm był kolosalnie wysoki w porównaniu do kosztu całego urządzenia. Dlatego warto przy zakupie armatury przemysłowej, a szczególnie przy zakupie zaworów regulacyjnych zwracać uwagę na koszty związane z ewentualnymi naprawami i częściami zamiennymi, aby w razie konieczności nie mieć dylematu, czy zamiast jednej części bardziej opłaca się zakupić jeszcze jedno całe urządzanie.
Choć ten trend jak najtańszych zakupów powoli się zmienia i firmy coraz częściej patrzą na warunki dotyczące zapewnienia serwisu czy technicznego wsparcia ze strony producenta, to po przetargach widać, że w większości kryterium wyboru jest w 100% cena.

Autor: mgr inż. Izabela Cieniak


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce