Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Płynny przepływ. Polski rynek armatury przemysłowej

-- czwartek, 05 sierpień 2010

W zakładach najczęściej zastosowany typ zabudowy to poziomy (93%). Popularne jest również montowanie armatury przemysłowej w pionie (77%). W 67% przypadków urządzenia umieszczane są w pomieszczeniach wilgotnych i na zewnątrz, a w 57% – w pomieszczeniach suchych (wykres 5).

Przyłącza, jakie według dostawców można zastosować w sprzedawanych przez nich urządzeniach, to głównie: kołnierzowe, do wspawania i gwintowe (po 100% „głosów”). Również wykorzystywane są przyłącza międzykołnierzowe (86%) i zgrzewne (29%).

Użytkownicy informują, że elementami armatury przemysłowej, które najczęściej ulegają zużyciu, są uszczelnienia. Trochę mniej respondentów narzeka na gniazda. Według ankietowanych w armaturze psują się przylgnie, grzybki i kule zaworów kulowych.

Przesyłane medium
Cała oferowana armatura przemysłowa przeznaczona jest dla cieczy, gazów i pary (po 100%). Może to być też pulpa, medium o charakterze abrazyjnym, sypkie, klejące lub zasychające. Czynniki takie jak: lepkość, objętość (wyliczana indywidualnie), granulacja, prędkość przepływu i cząstki stałe zależą od typu medium.

Użytkownicy informują, że zainstalowana u nich w zakładach armatura przemysłowa pracuje w temperaturach maksymalnych sięgających nawet +545°C! Najwyższe ciśnienie pracy armatury przemysłowej to 50 MPa (500 barów). Urządzenia z oferty dostawców są przystosowane do temperatur od +250°C do +650°C i ciśnień od 10 MPa (100 barów) do 50 MPa (500 barów).

Popularni producenci
Z informacji zebranych pomiędzy użytkownikami armatury przemysłowej wynika, że największa liczba respondentów ma zainstalowane w zakładzie urządzenia firmy EBRO Armaturen. Kolejnymi bardzo popularnymi producentami są: Fabryka Armatur Głuchołazy, Danfoss Socla oraz Parker Hannifin. Trochę rzadziej instalowane są produkty wykonane w Zakładzie Armatury „Chemar”, a także przez następujące firmy: Tyco Waterworks Polska, Spirax Sarco, Pneumat System i Wakmet.

Autor: mgr inż. Izabela Cieniak


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce