Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Pasy transmisyjne i łańcuchy

-- niedziela, 20 wrzesień 2009

Zapytaliśmy respondentów, czym kierują się przy podejmowaniu decyzji związanych z zaopatrywaniem się w produkty związane z transportem wewnętrznym. Na pierwszym miejscu we wskazanych preferencjach znalazły się nowe rozwiązania (materiały, konstrukcja, wykonanie). Na kolejnym była cena oferowanych rozwiązań, a za nią wsparcie i pomoc dostawcy przy doborze parametrów technicznych pasów transmisyjnych i łańcuchów. Bardzo nisko, co może trochę dziwić, uplasowała się w tym zestawieniu renoma producenta. Również cicha praca i zakres oferowanego serwisu nie są, jak się okazało, ważne przy wyborze danego produktu i firmy, która go oferuje.

Podsumowując – jak to trafnie wyrażono w jednej z opinii w ankiecie – lepiej wybierać sprawdzone produkty od znanych producentów czy dostawców, a jeżeli wybierzemy już produkt „no name”, to trzeba zwrócić szczególną uwagę na dostępny serwis.

Poza oczywistym dostosowaniem do wykonywanych zadań, szacując koszty eksploatacji, należy uwzględnić także koszt czasu postoju i remontu. Dlatego też stosowanie nieco droższych, lecz trwalszych taśm transportujących może okazać się lepszym wyborem. Niestety nie zawsze doceniamy koszt zaoszczędzonego czasu, który można wykorzystać do innych działań związanych z utrzymaniem ruchu.

Autor: Bohdan Szafrański


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce