Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Pasy transmisyjne i łańcuchy

-- niedziela, 20 wrzesień 2009

Producenci pasów transmisyjnych i łańcuchów starają się wprowadzać produkty o poprawionych właściwościach eksploatacyjnych, by – jak mówi Jacek Zatoń

Sales Manager Eastern Europe z firmy RENOLD – można było ograniczyć koszty. RENOLD to jeden z największych producentów na świecie (15 zakładów produkcyjnych w różnych częściach świata) i protoplasta łańcuchów (Hans Renold opatentował jako pierwszy łańcuch rolkowy w 1880 roku). Przykładem może być łańcuch transmisyjny samosmarujący, sprzedawany pod marką SYNO – jego zalety to: ochrona środowiska, brak przestojów, zmniejszone zużycie. Jest też łańcuch SYNERGY o zmniejszonych oporach tarcia. W ofercie tej firmy inne łańcuchy dedykowane konkretnym środowiskom, jak HYDRO-SERVICE dla środowiska wodnego i agresywnego oraz KLIK-TOP dla przemysłu transportowego i tym podobne. Firma Renold, jako jedyna na świecie, ma urządzenie SMARTLINK montowane na blaszce łańcucha, które monitoruje zużycie i zapobiega awariom podczas pracy, które drogą radiową przekazuje informacje o naprężeniach, wadach itp. występujących w łańcuchach.

Szukanie oszczędności
By obniżyć koszty długofalowo, lepiej kupić łańcuch o początkowo wyższej cenie, ale ten koszt zwróci się z nawiązką w ciągu paru lat pracy. – Taki łańcuch dedykowany pracuje od 3 do 10 razy dłużej niż łańcuch ekonomiczny (z punktu widzenia kosztów zakupu) – twierdzi Jacek Zatoń.

Z kolei Michał Marciniak poleca pasy PowerTwist, które dzięki dużej wytrzymałości oraz łatwej i szybkiej instalacji gwarantują sporą oszczędność czasu. Ponadto można znacznie zredukować stany magazynowe, ponieważ żądaną długość pasa ustala się samemu. Natomiast w przypadku tulejek Trantorque z oferty Fenner Drives – dają one oszczędność czasu oraz pieniędzy dzięki łatwej i szybkiej instalacji, jak również prostocie obróbki mocowanych elementów.

Autor: Bohdan Szafrański


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce