Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Pasy transmisyjne i łańcuchy

-- niedziela, 20 wrzesień 2009

Nowości
Co roku pojawiają się nowe rozwiązania i pomysły ułatwiające eksploatację czy wydłużające okres użytkowania. Jak mówi dr inż. Grzegorz Domek z firmy WHM Polska, nowych technologii jest sporo, bo firma stara się mieć w swojej ofercie wszystko, co nowoczesne. Na przykład rozbudowana została paleta pasów termozgrzewalnych firmy NITTA z nowymi mieszankami gumy. Dla zakładów z branży spożywczej zwiększającej nacisk na higienę w produkcji, WHM wprowadziła pasy przenośnikowe uzębione od strony bieżnej, co zastępuje modularne taśmy transportujące. Zatapiane są brzegi standardowych taśm, by nie mogły być penetrowane przez bakterie. Firma ma też grupę taśm o podwyższonej odporności chemicznej i termicznej oraz grupę pasów alternatywnych dla typu POLY CHAIN i pasy wykonane zarówno z poliuretanu, jak i gumy, co pozwala lepiej dopasować pas do warunków pracy.

W przypadku pasów zębatych warto zwrócić uwagę na podnoszenie dokładności wykonania. Firma BRECO wprowadziła jako standard zwiększoną dokładność wykonania pasów, tolerancję ograniczono do 0,01 mm/m. – Przekłada się to na trwałość, jakość pracy w sterowaniu i przenośnikach – twierdzi Grzegorz Domek.

– Nowością na rynku taśm przenośnikowych są taśmy tak zwane Zip Link firmy Ammeraal Beltech – mówi Joanna Staniewska z firmy AMSORT. Ich zaletą jest: szybki montaż i demontaż na przenośniku, możliwość szybkiej wymiany uszkodzonego fragmentu taśmy, redukcja kosztów wymiany taśmy, praca w temperaturze od –54 do +176 st. C i wydłużenie „żywotności” taśmy. Sekret kryje się w warstwie bieżnej, która zbudowana jest z żyłki poliestrowej, utkanej w sposób łatwy do demontażu i jak mówi Joanna Staniewska, mała skrzyneczka z prostymi narzędziami i instrukcją ułatwia wymianę taśmy przez każdego użytkownika. Przy okazji warto wspomnieć, że holenderska firma Ammeraal Beltech kupiła w ubiegłym roku duńską firmę Uni-chain, poszerzając ofertę o taśmy modułowe i łańcuchy transportujące.

Autor: Bohdan Szafrański


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce