Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Pasy transmisyjne i łańcuchy

-- niedziela, 20 wrzesień 2009

Praktycznie w każdej firmie występują jakieś problemy logistyczne związane z transportem wewnętrznym. W dużej mierze rozwiązuje się je za pomocą systemów wykorzystujących pasy transmisyjne i łańcuchy. Ważne, by przepływ materiałów i towarów był niezakłócony. Dzisiaj szczególnie aktualne jest nie tylko zachowanie optymalnej sprawności systemu, ale również poszukiwanie oszczędności.

Z taśmami i łańcuchami transportującymi spotykamy się w bardzo wielu zakładach. Dlatego też  zapytaliśmy naszych czytelników o doświadczenia związane z kontaktami z producentami i dostawcami z tej branży. Optymalizacja wydatków użytkowników systemów transportu wewnętrznego zmusza producentów i dostawców do dbania o każdego klienta. Poszukuje się tanich produktów, ale jak zawsze jest gdzieś granica jakości, której nie opłaca się przekraczać.

Rynek dostawców taśm i łańcuchów do transportu jest duży. Działa na nim wiele firm – zarówno producentów, jak i wyspecjalizowanych dystrybutorów mających w ofercie produkty wielu marek. Różnorodność asortymentu oraz specjalne wymagania związane różnymi rodzajami produkcji to wyzwanie zarówno dla dostawców, jak i użytkowników. Dobór taśm transportujących w zależności od warunków pracy i rodzaju transportowanych produktów wymaga wiedzy i rozeznania w aktualnej ofercie rynkowej.

Przykładem taśm dla przemysłu spożywczego, przetwórczego czy farmaceutycznego, które muszą mieć atesty spożywcze, są: FDA, USDA i PZH oraz taśmy antybakteryjne. Powinny one również charakteryzować się wytrzymałością i odpornością na działanie takich czynników, jak oleje i tłuszcze roślinne oraz zwierzęce, wysoką i niską temperaturę oraz jej wahania. Dlatego wiele firm wyspecjalizowało się w zakresie transportu wewnętrznego, jak choćby Invest-System z ofertą jedno-, wielowarstwowych, gładkich i strukturalnych taśm transportujących na bazie PVC, PU, poliestru, poliolefinów, silikonu i elastomeru, produkcji m.in. hiszpańskiej firmy ESBELT. W przypadku taśm produkt finalny jest często przygotowywany (dostosowywany) w krajowej firmie. Dlatego ma znaczenie, jakie urządzenia  posiada na przykład specjalistyczny sprzęt do wytwarzania (cięcia, rozwarstwiania i łączenia, kładzenia zabieraków, klinów oraz fali bocznej) taśm i pasów.

Autor: Bohdan Szafrański


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce