Udostępnij Udostępnij Udostępnij Udostępnij Print

Outsourcing w przemyśle

-- niedziela, 09 marzec 2014

Za najważniejszą barierę w rozwoju outsourcingu uznaje się wysokie koszty wdrożenia, ryzyko związane z outsourcingiem oraz brak odpowiednich dostawców i regulacji prawnych. Specjaliści szacują, że outsourcing przyczynia się do redukcji kosztów, a faktyczne oszczędności z outsourcingu w większości firm nie przekraczają 10%. Firmom zewnętrznym w większości przypadków powierza się realizowanie mniej skomplikowanych procesów obejmujących chociażby szkolenia, transport i usługi czystości. Zleca się również outsourcing IT, dystrybucję, a także logistykę, marketing, sprzedaż oraz działalność o charakterze badawczo-rozwojowym. Za główne źródło wiedzy o outsourcingu uznaje się Internet. Nieco mniejszym uznaniem cieszą się źródła informacji w postaci partnerów biznesowych, prasy branżowej oraz działań benchmarkingowych. Decyzje dotyczące outsourcingu podejmuje się na najwyższym szczeblu przedsiębiorstw. W zdecydowanej większości przypadków jest to bowiem prezes zarządu, potem dyrektor finansowy.

Sławomir Adamkiewicz podsumowuje: – Nie ulega wątpliwości, że decyzję o outsourcingu w rozumieniu strategicznym, tzn. przekazanie funkcjonowania konkretnego obszaru przedsiębiorstwa dostawcy, podejmują zarządy firm. Tego typu outsourcing pozwala, w przeciwieństwie do jednorazowych zamówień, na budowanie trwałych relacji biznesowych i stawianie wspólnych celów, a poprzez takie zasady współpracy na uzyskiwanie znacznie lepszych efektów zarówno organizacyjnych, jak i finansowych.

UR

Autor: Damian Żabicki


Przeczytaj także

Zdalny monitoring
Zdalne monitorowanie parametrów maszyn i procesów z wykorzystaniem technologii bezprzewodowej pomaga użytkownikom rozwiązywać problemy eksploatacyjne poprzez integrację nowych technologii oraz już... więcej »
Polski rynek magazynowy pozostaje w świetnej kondycji
Międzynarodowa firma doradcza prezentuje wyniki raportu „MARKETBEAT Rynek magazynowy w Polsce – podsumowanie I połowy 2018 roku”. Pierwsze półrocze 2018 roku zakończyło się trzema rekordami na rynku... więcej »
Efektywna produkcja napędza konkurencyjność
Obniżenie kosztów i zwiększenie wydajności produkcji to główne założenia transformacji cyfrowej, na którą otwiera się przemysł. Potencjał nowych technologii dostrzegają też firmy działające w Polsce,... więcej »
Boom na IoT w produkcji dyskretnej
Rynek dyskretnej produkcji w najbliższych latach będzie przeżywał prawdziwy boom na rozwiązania Internetu Rzeczy. Jak wynika z raportu „Globalny rynek Internetu Rzeczy w dyskretnej produkcji”, do... więcej »
VI Międzynarodowe Targi Transportu i Logistyki TransLogistica Poland
Szóste targi TransLogistica Poland, to największe w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej wydarzenie biznesowe dla firm poszukujących i korzystających z usług transportowych, spedycyjnych,... więcej »
Niedobory kadrowe, niedoinwestowanie i błędy ludzkie stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa przemysłowych systemów sterowania w kluczowych branżach
Według badania Kaspersky Lab poświęconego stanowi cyberbezpieczeństwa przemysłowego w 2018 r., firmy z sektora przemysłowego i energetycznego, jak również przedsiębiorstwa transportowe i logistyczne,... więcej »
 
Aktualne wydanie

Zobacz także

  •   Wydarzenia  
  •   Katalog  

Wydarzenia

SONDA

Czy inwestycje na rzecz energooszczędności się opłacają?

Oddanych głosów: 16

50% 50 %
tak 8 głos(ów)

31.3% 31.3 %
nie 5 głos(ów)

18.8% 18.8 %
nie potrafię wyliczyć 3 głos(ów)


Wydania specjalne

O wydawnictwie   |   Reklama   |   Mapa strony   |   Kontakt   |   Darmowa prenumerata   |   RSS   |   Partnerzy   |   
Copyright © 2003-2021 Trade Media International
zobacz nasze pozostałe strony
Trade Media International Inżynieria & Utrzymanie Ruchu Control Engineering Polska MSI Polska Inteligentny Budynek Design News Polska Almanach Produkcji w Polsce